Onko joku asennuttanut Farmari Avensikseen vm 98-2002 lisäpenkkiä taakse?
Paljonko maksaa?
J.K. Volvoon ei ole varaa...jos sekään auttaisi
Farmari Avensikseen lisäpenkki
3
1129
Vastaukset 3
- eieieieieiei
Ei taida onnistua ihan helposti. Ave rekisteröity viidelle ja ylimääräinen pukki saattaa aiheuttaa ongelmia katsastustilanteissa.
Avensiksen saa kyllä muutoskatsastettua, kunhan vaan huolehtii että edellytykset täyttyy. Esim. takaluukku pitää pystyä avaamaan sisäpuolelta, lisäpenkissä pitää olla turvavyöt yms.
- Make59T
Aveen penkin saaminen on helppo nakki. Maksaa n. 450 ja tekijä löytyy Lahdesta. En nyt muista nimeä, mutta löytyy Lahtelaisista autoliikkeistä kyselemällä. Verhoilee autoliikkeille mm. pakettiautoja. Toimipiste on Vesijärven rantamilla jossain hyppyrimäkien takamaastossa. Hintaa tulee mukaan turvavyöt, joita tosin ei lain mukaan saisi laittaa, mutta katsastusmiehet totesivat, että tässä käytetään järkeä eikä lakia ja jättivät turvavyöt paikalleen. Taksi asennus penkki on kalliimpi n. 700-800 euroa ja siihen rakennetaan erillinen turvavyökiinnitys. Tässä halvemmassa versiossa turvavyöt kiinnitetään takapenkin vyöpisteisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 122832
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.24797- 39705
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s35700Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?46616Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67558Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?53549- 76537
- 34525
- 63506