Oon ladannu netistä sims 2:seen kaikkia huonekaluja,hiustyylejä,meikkejä,asuja ym. Laitoin ne siihen EA GAMESin download kansioon,mut ne ei oo tullu mun peliin. Miten ne saa siihen?:)
Ladattavat osat ei tuu peliin..
Omena
11463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Siis sun pitää purkaa se lataamas tiedosto sinne download lansioon.
ne voi purkaa?En osaa.. :(
Jos nyt vaikka tallennan jonkun lataamas husten tai tavaran tai jonkun tiedoston työpöydälles. Sitten painat siitä kuvakkeesta mikä siihen tulee siis hiiren oikeen puolimmaisella napilla ja valitset pura.. ja sit siihen tulee semmonen juttu ja siinä kysytään minne se puretaan niin laitat siihen sit sen sun download kansion ja painat seuraava ja sit se menee sinne :)
ku mulla ne ei tuu vaikka puran.. ?
Siis pitäiskö niitten osien tulla sitten jos oon vaikka ladannu sängyn,niin sinne missä on sänkyjä? Ku ei niitä vaa tuu.. :(
oo niitä siellä jutuissa..
1. Hanki purkuohjelma, esim. WinZip (www.winzip.com -> klikkaa etusivulla möllöttävästä download-painikkeesta)
2. Asenna purkuohjelma (I Agree, Next, Next ja sitä rataa)
3. Lataa jokin skini tai joku ja tallenna se työpöydälle
4. Kaksoisklikkaa kuvaketta (siis sen lataamasi jutun kuvaketta) ja paina extract -> pura kansioon 'downloads'.
Jos ette ymmärtäneet niin kysykää.
olen purkanut omani sinne kansioon. koneessa on automaattisesti purkuohjelma. mutta ku ei oo pelissä niin ei oo. sitä tässä ihmettelen?
Onko ne pakko tallentaa alussa työpöydälle? itse laitoin ne suoraan sinne downloads-kansioon ja purin siellä. poistin sitten ne pakatut kansiot (kamat ei ollu pelissä silloinkaan kun ne pakatut kansiot oli vielä koneella)
Kai se on ihan sama että tallentaako työpöydälle. Itse teen niin koska se on kaikkein kätevintä. Mutta enpä osaa liiemmin sitten auttaa. Pitäisi päästä paikan päälle katsomaan että mikä on kun ei ladattavat toimi. Onko nyt niin etteivät mitkään ladatut tule peliin vai onko niin että vain jotkut tulevat? Vika saattaa meinaan olla myös niissä ladatuissa jutuissa.
no mulla ei ainakaan tuu mitään peliin..
Elikkä, joidenkin vaatteiden ja hiustyylien mukana tulee tai täytyy ladata erikseen MESH joka saa ne näkymään pelissä. Myös huonekaluissa jne.. mutta h.kaluihin voi tarvita myös yhen ohjelman jota en nyt valitettavasti muista..