Minulla on Motorolan halpamalli C 158 ja tuntuu, ettei se kestä Suomen pakkasia! Jos menee esim. uimahalliin uimaan ja koettaa sisälle mennessä sulkea sen, niin ei aina onnistu! Lisäksi pakkasilla akun latausvaranto tuntuu olevan lyhyempi. Se on valmistettu Kiinassa.
Motorola ei kestä Suomen pakkasia!
Tonttu
31340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuppaa olemaan kaikilla puhelimilla tuo pakkaskestoisuus vähän heikkoa.
oma siemens m55 teki kovassa pakkasessa sitä, että tekstit ruudulle tuli usean sekunnin viiveellä.
nyt on taskussa nok 6021 ja tuskin sekään pakkasia kestäisi, mutta pidän sitä aina reisitaskussa jolloin jalan iho taskua lämmittää vähän.
motorola V300:sadassa tätä ei ollut mut nyt uudessä motorolassa V635 tämä ongelma on akku saattaa kylmällä ilmalla tyhjentyä jo parista minuutin kestoisesta puhelusta
ionien, joissa varaus on, liike heikkenee, mitä kylmempää on. Tästä johtuu, että pakkasessa puhuttaessa akku "tyhjenee" varsin nopeasti. Kuitenkin kun pääsee taas lämpimään ja avaa puhelimen, siinä tuntuu olevan vielä hyvin latausta (kun puhelin&akku on lämmennyt.