Palstan 3 parasta koiraa...

hatam

Tässä teille "yleistä koirista" palstan kolme arvostetuinta ja parhaat paperit omaavaa rotukoiraa.

1. Saksan Paimenkoira. = Juuri neljä vuotta täyttänyt upea narttu.

2. Sakemanni. = Sama upea Saksan Paimenkoira narttu kuin ykkönenkin lisättynä älyllisellä osaamisella ja harvinaisella kyvyllä etsiä kadonneita tavaroita ja muuta roinaa.

3. Saku. = Ykkösen ja kakkosen kopio, joka osaa myöskin tarpeen vaatiessa istua, seisomisesta puhumattakaan.

Säilyttäkää tiedot myöhempää tarkastelua silmällä pitäen. Näitä ei julkaista enää tämän jälkeen.

2

912

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Missäs nää koirat on, kun emmää oo nähny niitä missään? Saiskos siis vähän niitä lisätietoja, kiitos!

      Ja mihin kummaan unohditte mun parhaan kaverin, tuliturkkisen superkoiran, joka inhoo huonostikäyttäytyviä ihmisiä ja arkailee itteensä isompia, mutta jonka kiintymys, uskollisuus ja rakkaus on aukoton ja tottelevaisuuskin mitä parhain? Ja paperitkin löytyy, joskaan hienoja meriittejä ei, kun ei oo kokeissa käyty :(.

      Ja tämä tuliturkki on siis belgianpaimenkoira tervueren, narttu, jota lapset tahtoo aina silittää ja aikuset pysähtyvät ihastelemaan. Osaa pitkän liudan temppuja, tokoliikkeistä ja agilityesteistä aina sirkustemppuihin ja käytännön isäntää (tai siis emäntää) auttavia pikku askareita, kuten erilaisten tavaroitten nostelu ja valojen sammuttelu.

      Mutta munkin ongelma on kotiinpäin vetely, suosittelisin jonkun muunkin koiraa listalle, jos tuntisin yhdenkin.

      • hatam

        sun koirasi hyväksytään jo aika kärkeen. Onhan sillä tämän luomakunnan kuningattaren kaltaisia piirteitäkin.


    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      177
      3017
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      63
      1902
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      106
      1878
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      303
      1859
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      22
      1682
    6. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      29
      1499
    7. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      29
      1362
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      118
      1253
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1122
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1062
    Aihe