Onko kellään kokemusta Finnmatkojen omista lomalennoista British Airways koneilla? Lennot ovat halvempia kuin Finnairin lennot eikä tule polttoainelisää, mutta toisaalta ruokailun joutuu maksamaan erikseen. Millainen kone on ja millainen palvelu lennolla on? Onko jalkatila samanlainen kuin Finskin koneissa?
Kiitos tiedosta jo etukäteen!
Finnmatkojen lomalennot
5
1672
Vastaukset
- ei muuten ole
kun olet ihan pihalla. ei kone ole BA:n ja lentoyhtiö on Britannia. KOne on Bo 757 ja palvelu tosi hyvää. Tulin itse joulun jälkeen ja koneessa oli ruotsalainen miehistö. Mukavat nahkapenkit ja tilaa oli jotenkin enemmän kuin finskin lennoilla vaikka oli joka penkki täynnä.
Maaliskuussa sitten uudelleen, silloin Lanzarote, sama kone eikä ole huolta että tulee lisähintaa polttoaineesta kuten esim. Finnairilla. Myös minä olen tyytyväinen Finnmatkat-lomalentoon joulukuulta. Tosin mennessä oli lastenkori sylissä, kun istuin ensimmäisellä rivillä. Ja vieläpä tosi tympeä äiti, ei meinannut edes ruokailun ajaksi ottaa koria pois polvieni päältä. Älä siis varaa rivin 1 paikkoja, rivi 2 on hyvä, siihen ei sitä koria edes saa.
Ruoka oli aivan yhtä syötävää kuin Finnairillakin.
Penkit on siten muotoiltu, että polvitilaa ainakin tuntuu olevan enemmän kuin Finnairin vastaavassa koneessa.
Henkilökunta oli mukavaa ja tarjoilu toimi.- kokemusta on
Britannian koneeseen on ahdettu istumaipaikkoja noin 20 kpl enemmän kuin finskin vastaavaan... Ainakin jos on pituutta yli 180 cm, niin miettisin kahteen kertaan.
- minusta ainakin
minusta oli silti "väljempää" kun penkit ovat eri mallia kuin finnairin 757 jolla menin viime huhtikuussa ja oli polvet suussa koko matkan.Joku siitä tekee mukavamman koneen matkustaa.
Nyt kokemus on viime viikolta kun tulin Lanzarotesta.
- Kirsi
Siis mistä sen tietää millä koneella joutuu/pääseen lentämään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M507163Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1173892Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463826Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e582152Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn462127KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492012Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka351982Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21852Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj341515- 791319