teiltä vähä enemmän kokeneemmilta aikuisilta;että onko teistä kukaan tietoinen onko huonekatja allegisoiva viherkasvi? ostin jouluksi ja nyt minun nenäni vuotaa ns,vesinuhaa ja kun olen töissä niin ei vuoda, kotona ei oo hometta eikä muutakaan mikä aiheuttaisi sen, olen kuusellekin alleginen;)) kiitos vastauksesta;)
hakuaisin
6
558
Vastaukset
- se katja
Tai vie tutulles.
- nuha
harvemmin ärtyy. Oliskohan syy muualla?
- Iili
Minä saan kuusesta kutisevia näppylöitä aivan hetkessä, jos kosken siihen. Kuusi on monelle allergian aiheuttaja
Kataja on sypressikasvi, ja ainakin sypressi voi aiheuttaa allergiaa, samoin kuten tavallinen katajakin.
Minä en tiedä, mihin lajiin "huonekataja" kuuluu, mutta jotakin sukua sen täytyy olla näille allergian tuottajille.
Jotakin kummaa huonekatajassa kuitenkin on. Jo sen hoito-ohjeessa sanotaan, ettei se kestä muiden kasvien läheisyyttä, vaan se ruskistuu.- uzma-m
olisikohan tuo meidan ruukussa seisova joulupuu sypressi,ei sinulla ole kuvaa sypressista.
Me olemme kaikki olleet nuhassa siita lahtien kun tuo puu on ollut sisalla olisikohan yhteys? uzma-m kirjoitti:
olisikohan tuo meidan ruukussa seisova joulupuu sypressi,ei sinulla ole kuvaa sypressista.
Me olemme kaikki olleet nuhassa siita lahtien kun tuo puu on ollut sisalla olisikohan yhteys?hae googlesta huonekataja niin voit saada tietoo onko sullakin ;?mä heitin ainakin sen "joulupuun" tytön huonesen ,ja ei nenu vuoda niin enän;))
uzma-m kirjoitti:
olisikohan tuo meidan ruukussa seisova joulupuu sypressi,ei sinulla ole kuvaa sypressista.
Me olemme kaikki olleet nuhassa siita lahtien kun tuo puu on ollut sisalla olisikohan yhteys?vastauksista ;))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609067IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661370Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60877Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311703Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696