Yrittänyttä ei laiteta

Yrittänyttä ei laiteta, mutta kyllä "työmies on palkkansa ansainnut."
6602
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nyt on viimeistään tilin aika.
Kirjoitelmista on poistettu laskujeni mukaan tasan sata viestiä.
Laiskuudesta ei voi sefua syyttää - pari tuntia touhusi ja näin tuli siivoa jälkeä.

Äänestä
  • Saisi luuta käydä tiuhemminkin, ajattelen vain tätäkin ketjua, ihan turhaa marinaa, kirjoitetaan jotakin jossa on tolkkua, niin ei luutaa tarvita lainkaan. Ei mene minulla jakeluun, mitä ihmeen iloa häiriköinnistä on.

    Äänestä

  • tittakaisa kirjoitti:

    Saisi luuta käydä tiuhemminkin, ajattelen vain tätäkin ketjua, ihan turhaa marinaa, kirjoitetaan jotakin jossa on tolkkua, niin ei luutaa tarvita lainkaan. Ei mene minulla jakeluun, mitä ihmeen iloa häiriköinnistä on.

    eikä lannanheittäjille ole pellolla töitä - siksi ovat täällä!

    Äänestä

  • alajuk kirjoitti:

    eikä lannanheittäjille ole pellolla töitä - siksi ovat täällä!

    siitä, että erimielisten mielipiteet poistetaan. Näin käy muutamassa sekunnissa tällekin mielipiteelle. Joku saattaa ehtiä lukeen

    Äänestä

  • johtuu kirjoitti:

    siitä, että erimielisten mielipiteet poistetaan. Näin käy muutamassa sekunnissa tällekin mielipiteelle. Joku saattaa ehtiä lukeen

    Mutta olen huomannut, että poliittiset vahvat kannanotot ja toisen uskonnon mollaaminen lähtee vilkkaasti. Eri mieltä saa olla, mutta hyökkäämisestä ei ole kellekään iloa - paitsi jääkiekkojoukkueessa.

    Äänestä

  • alajuk kirjoitti:

    eikä lannanheittäjille ole pellolla töitä - siksi ovat täällä!

    Sainpa aamunaurut; kiitos Vaarivaari hyvästä oivalluksesta!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


satakunta kirjoitti:

Yrittänyttä ei laiteta, mutta kyllä "työmies on palkkansa ansainnut."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu