Aikaisimmista keskusteluista käy ilmi että moni on epäonnistunut tulemaan raskaaksi vaikka on käynyt ICSI hoidot läpi. Kuinka moni on onnistunut ICSI hoidoilla tulemaan raskaaksi?
ICSI Kuinka moni on tullut raskaaksi?
7
1594
Vastaukset
- diudi
Meille tehtiin ensimmäinen ICSI-hoitomme lokakuussa, saimme vain kaksi alkiota omista soluistamme ja molemmat siirrettiin ja toinen lähtikin kehittymään ihan hyvin..mieheltäni vain ei jostain käsittämästtömästä syystä löytynyt eläviä soluja, nämäkin jouduttiin ottamaan kiveksistä. Loput alkiomme pakasteessa ovat luovutetuilla soluilla. Hoitomuotona tämä oli meille ainoa keino ja välillä stressaava, mutta hyvin on mennyt, nyt jo rv 20.. lopputulos on kuitenkin yrittämisen arvoinen, suosittelen 8) Ensimmäinenkin hoito voi ihan hyvin onnistua..
- ****
Ensimmäinen ICSI tehty, tänään päättyi "piinaviikot". Raskaustesti näytti nimittäin PLUSSAA!!
Taustalla on endometrioosi ja miehellä alentuneet arvot siemennesteessä. Minulta saatiin 21 munasolua, joista ainoastaan 5 saatiin pakkaseen (olivat kyllä parasta mahdollista luokkaa)..Ja siis ensimmäisellä alkionsiirrolla tärppäsi:)
Tsemppiä hoitoihin..ne on osittain rankkoja, mutta kyllä tämä "plussatulos" jo kuittaa kaikki menneiden vkojen touhut.. **** kirjoitti:
Ensimmäinen ICSI tehty, tänään päättyi "piinaviikot". Raskaustesti näytti nimittäin PLUSSAA!!
Taustalla on endometrioosi ja miehellä alentuneet arvot siemennesteessä. Minulta saatiin 21 munasolua, joista ainoastaan 5 saatiin pakkaseen (olivat kyllä parasta mahdollista luokkaa)..Ja siis ensimmäisellä alkionsiirrolla tärppäsi:)
Tsemppiä hoitoihin..ne on osittain rankkoja, mutta kyllä tämä "plussatulos" jo kuittaa kaikki menneiden vkojen touhut..ONNEA ONNEA!!!!!HIENOA,ETTÄ "NAPPAS",ONNAS HETI EKALLA!!!:):):)
- ----
Meille tehty 3 ICSI:ä. Toisella kerralla tuli tulosta, mutta sain keskenmenon. Kolmannella kerralla onnisti: nyt viikko 15 menossa. ICSI on varmaankin kaikkein tehokkain hoitomuoto. Kannattaa yrittää. Onnea!!!!
neljäs ICSI tuotti tulosta!Kun siihen saimme lahjamunasoluja!!!!!Hyvää jatkoa sulle!:):):)
- kaisa81
TULIN RASKAAKSI EKASTA ICSI HOIDOSTA.EN VAAN OIS USKONU ET NIIN KÄVISI MUTTA ONNEKSI NÄIN KOSKA JÄI PAKKANEN TYHJÄKSI,KU KAIKKI MUUT SOLUT OLI HUONOJA,VAIN TÄMÄ YKSI SIIRRETTY JAKSOI JAKAUTUA NELISOLUISEKSI.TOSIN NYT SIIS MENOSSA VASTA VIIKKO 5
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan03790- 433392
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv563117Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv342978- 162958
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452770- 442410
Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h392321- 422175
- 451949