Olemme hankkimassa perheeseemme toista koiraa.
Olemme miettineet Rottweileriä.
Haluamme ostaa Rekisteröidyn Rottweilerin.
Nyt kysyisin, että mitä kasvattajat yleensä odottavat/vaativat uudelta omistajalta?
Minun työaikani menevät, niin, että viikolla pääsen töistä yleensä siihen aikaan, että kaikki harrastusmahdollisuudet on ehtineet mennä kiinni.
Luin että myös sunnuntaisin järjestetään tottelevaisuuskoulutusta ja sinne ehtisin, mutta sitten se että jos sunnuntaisin voi olla niin ettei aina pääse.
Riittää siis Rottweilerille se että käyttää kerran viikossa tottelevaisuuskoulutuksessa joskus ne kerrat kun ei vaan ehdi? Siis myykö kukaan kasvattaja(rehellinen sellainen)meidän perheeseen Rottweileria?
Oikea rotuko meille?
8
1328
Vastaukset
- rottweileri
joka Ranskassa raateli emäntänsä kasvot niin pahasti, että tälle joututtiin tekemään kasvojensiirto kuolleelta luovuttajalta?
- oliko rotikka
Mutta lehdissä myös kerrottiin että koira oli yrittänyt näin pelastaa emäntänsä joka oli ilmeisesti ottanut yliannostuksen jotakin lääkkeitä ja tajuttomassa tilassa.
Koira yritti pitää emäntänsä hereillä...
Ja voin kertoa sinulle kauhutarinoita jos haluat, lähes kaikista roduista niitä löytyy.
Parhaiten lehdistö tietysti mässäilee sellaisilla joissa on ollut osallisena hurjan maineen omaava rotu.
Rottweiler on hieno koira ja luotan omaani täydellisesti.
Nukkuuhan tuo "tappaja" viekussa yötkin vahtimassa mun unia! - ollut...!!!
oliko rotikka kirjoitti:
Mutta lehdissä myös kerrottiin että koira oli yrittänyt näin pelastaa emäntänsä joka oli ilmeisesti ottanut yliannostuksen jotakin lääkkeitä ja tajuttomassa tilassa.
Koira yritti pitää emäntänsä hereillä...
Ja voin kertoa sinulle kauhutarinoita jos haluat, lähes kaikista roduista niitä löytyy.
Parhaiten lehdistö tietysti mässäilee sellaisilla joissa on ollut osallisena hurjan maineen omaava rotu.
Rottweiler on hieno koira ja luotan omaani täydellisesti.
Nukkuuhan tuo "tappaja" viekussa yötkin vahtimassa mun unia!NO ei todellakaan ollut rotikka,....!!!! seiskassa oli siitä niin koira oli ollut labbis... että silleen.. miettikää sellanen lapanen..
- piui
kommentoit asian vierestä, luepas uudestaan mitä siinä kysyttiin..
- juttu oli
ollut...!!! kirjoitti:
NO ei todellakaan ollut rotikka,....!!!! seiskassa oli siitä niin koira oli ollut labbis... että silleen.. miettikää sellanen lapanen..
sillain että emäntä oli tajuttomana pillereistä itsemurhaa yrittäneenä ja epäiltiin että koira oli yrittänyt emäntäänsä herättää.. miksi tuossa tilanteessa olisi edes raadellut..eli ei oletettavasti todellinen raatelujuttu ja lapukatkin on hyviä koiria enkä usko sen raadelleen. ikävä tapaus joka tapauksessa.
- olisi hyvä
rotu teille, vaikka ei ehtisi useasti käymään tokossa ym niin muistaa kotona kouluttaa ihan perustilanteissa..
Meillä ei rotikan kanssa harrasteta mitään. Ihan perhekoirana on,mutta tietysti itse koulutan ja keksin koiralle aivotoimintaa..=)
- reaperjamoona
No meilläkin tuo oma ihan kotikoirana,varsinaisesti ei harrasteta mitään,vaikka toki omin päin järjestän mielekästä toimintaa tottelevaisuuksien ja aktivoimisen merkeissä!
Uskoisin teillekin pennun löytyvän jos vain muuten olet valmis sen kanssa vapaa-ajalla runsaasti touhuamaan ja antamaan mielekästä tekemistä!=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,252104Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.911921Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e881891MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131603Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4881456Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11454Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241377Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?481257Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.731124Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas351119