Koneessa tavallinen ja polttava dvd-asema. Molemmat lukevat normaalisti, mutta kun alan polttamaan Nero poltto-ohjelmassa lähdeasemana molemmat ja kohdeasemana vain joku image dvd. E anna kuin polttaa imageja kovalevylle. Nyt tav. dvd-asema secondary master ja polttava asema secondary slave, myös toisin päin kokeiltu mutta ei auta. Missä siis vika?
Polttaminen ei onnistu
Lupu
6511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
että onko kohde aina se imagedrive (eli se tekee imagen kovalevylle) vai jku polttava asema.
Itellä on tullut vastaan Sonyn CDRW-asema joka ei polttanut (ei näkynyt kuin tuo image vaihtoehto) Nero 5.x versiolla vaan vaati Nero 6.x version.
Versio on Nero Express (eli 6). Mut ei anna valita kun ton imagen???
Tuliko kokeilemasi Nero kyseessä olevan DVD-aseman joukossa.
Mieleen tuli että jos poltto-ohjelma on jonkun muun merkkisen/mallisen aseman joukossa tullut niin siinä on tuki vain siihen kyseiseen asemaan.
Ei tullut tämän aseman mukana. Täytynee sit vielä yrittää toista versiota. Kiitos tästä vinkistä. Toivottavasti tämä olisi ratkaisu.
Joo, oikeassa olit. Ohjelmasta oli kiinni. Asensin Nerosta eri version ja alkoi pelittään, yes :)
Ja kiitos vinkistä!