Minkä ikäiseksi

moi minkä ikäisiksi tunnette itsenne
mulla on aina yleensä semmonen 18-20v
ikänen tunne näin sisäisesti.Mutta tietysti joissakin tilanteissa täytyy otta 40.sen
rooli.Kuka muuten muistaa nää teddyboy ja rockabilly ajat.Sillon oli suuntauksia vähän enemmän kuin nykyään,meinaan kastia jako nuorten välillä oli radikaalimpaa.Pitkä (liimatukat)sai
korvilleen.Muistan kyllä kun itsellänikin meinas käydä köpelösti kun yks jätkä tuli ja sano että
mä leikkaan ton sun torttus veke,(heittofleda lakalla)
8853
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No tuntuu siltä, että sitä olisi ikuisesti
nuori. Ei sitä vanhuksena halua elää.
Juttelen iloisesti. Yleensä nuoretkin innostuu
jutulle.

Äänestä

Peilistä katsoo vieraat kasvot,vanhemmat.Lapset sanoo ei äidit tee noin.Mieli kuplii,rallattaa.Askel hypähtää.Katse sivulle ei kai kukaan nää.Minähän olen jo 47.Mietin jo, kai kiikkutuoliinkin vauhdin saan, kun siinä alan istumaan

Äänestä
  • pyytää äijjää ottaan valokuva ittestäni, kuin ei tahdo uskoo et oon jo nelikymppinen. sit vertailen 20-vuotta sitten otettua ja tän hetkistä kuvaa! kamalaa katteltavaa!!!

    Äänestä

34-vuotiaaksi. Kamalaa olla yli 40 v.

Äänestä

Vartalo kertoo totuuden, kasvot ovat kuin kolmikymppisen ;) Kun aukaisen suuni, luulevat minua kaksvitoseksi ;)

Äänestä

nuoremmaksi itseni tunnen, kuin mitä kalenteri näyttää (ehkä kolmevitoseksi).

Ihmettelen kuitenkin sinua. 18-20v on kyllä aikas kakara vielä. Oikeinko sä tosissas tunnet itsesi niin kypsymättömäksi?

Äänestä

Eilen tunsin itseni 100 v, en jaksanut lähteä minnekään. Viikko sitten rokahtavalla kapakkareissulla tuntui yhä nuoremmalta illan kuluessa, aamulla lasissa oli 150 v ja kroppa ihan sökö. Balanssi ja oma ikä löytyy silloin tällöin, se koskee ja samalla on ihanaa. Enemmän on eletty ja vähemmän edessä. Peilistä katsoo yhä sama naama, koristeltuna joillakin ikoneilla ja kroppa on sama, mutta yhtä kovaa ei pääse kun ennen. Todellinen ikä on 50v.

Äänestä

...että pitäisin itseäni jokseenkin epäonnistuneena nulikkana, jos parikymppinen tuntisin olevani ;))

Mä oon 42 ja tunnen olevani 42, paljon kokenut ja nähnyt, seesteisen ihana aikuinen nainen :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Teddyboy41wee kirjoitti:

moi minkä ikäisiksi tunnette itsenne
mulla on aina yleensä semmonen 18-20v
ikänen tunne näin sisäisesti.Mutta tietysti joissakin tilanteissa täytyy otta 40.sen
rooli.Kuka muuten muistaa nää teddyboy ja rockabilly ajat.Sillon oli suuntauksia vähän enemmän kuin nykyään,meinaan kastia jako nuorten välillä oli radikaalimpaa.Pitkä (liimatukat)sai
korvilleen.Muistan kyllä kun itsellänikin meinas käydä köpelösti kun yks jätkä tuli ja sano että
mä leikkaan ton sun torttus veke,(heittofleda lakalla)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu