Celine

animattiN

Vai mikä nyt nimesi olikaan. Jäi juttumme kesken kun ketju poistetiin.
Eräs kirjoittaja antoi linkin jossa oli linkki keskusteluun 60 palstalle jossa kirjoitin, se siis pitää paikkansa, mutta en ole siellä missään pyydellyt apuja. Tarkistin asian, sinne olen 4 viestiä yhteensä kirjoittanut.
Joten olen anteeksi pyynnön siltä osin velkaa.

11

1020

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • celine3

      anteeksi jos tahdot, mutta onko tälläisellä anteeksipyynnöllä mitään merkitystä kun yhä vieläkin muistan sinun nimimerkilläsi kirjoitetun sellaisen viestin, että mitäs tässä nyt tehdään kun tuolla toisella palstalla vaan haukutaan. Siellä sheriffi Bil Man kehoitti sinua pyytämään, että asiattomat viestit poistettaisiin, eikä hän tietenkään sen kummemmin voinut ottaa kantaa, koska se "avunpyyntö" oli jotenkin kantelevan pikkulapsen ajatusmaailman omaavan kynästä lähtenyttä.
      Tuon Jermun viestiinhän minä vastasin, kun hän taivasteli, että mitä tälle palstalle tullaan valittamaan sherifeistä. Sanoin hänelle, että se trafikki näillä palstoilla näyttäisi olevan kaksisuuntaista, ja siinä yhteydessä mainitsin sinut, eli olit vain sivuroolissa.

      • animattiN

        Venäjä. Hain laajalla haulla viestini 60 palstalta ja siellä ei ole sellaista viestiä, saat toki muistella mitä haluat, siltikään en halua että minua mainitaan jonain kantelevana lapsena.
        Vedän takaisin oman anteeksi pyyntöni sinulta.
        Jos joku on lapsellinen niin se olet tällä hetkellä sinä.


    • ystävyys on sitä

      ettei tarvitse pyydellä anteeksi.

      • animattiN

        Ystävyys on, että voi pyydellä anteeksi ja uskaltaa sanoa jos on väärässä. Eikä sen jälkeen vielä moiti samasta aiheesta jatkuvasti.
        Jos toinen on sanonut oman kantansa niin on,,,,


      • sitten vielä
        animattiN kirjoitti:

        Ystävyys on, että voi pyydellä anteeksi ja uskaltaa sanoa jos on väärässä. Eikä sen jälkeen vielä moiti samasta aiheesta jatkuvasti.
        Jos toinen on sanonut oman kantansa niin on,,,,

        uhoat?


      • animattiN
        sitten vielä kirjoitti:

        uhoat?

        Itse


      • aina haluaa
        animattiN kirjoitti:

        Itse

        viimeisen sanan vaikka ei ole mitään sanomista;D


      • animattiN
        aina haluaa kirjoitti:

        viimeisen sanan vaikka ei ole mitään sanomista;D

        On näreet. Kiitos muuten uudest nimestä


      • välillä
        animattiN kirjoitti:

        On näreet. Kiitos muuten uudest nimestä

        sillä R:llä alkavalla nikillä, ettei pääse unohtumaan.


      • animattiN
        välillä kirjoitti:

        sillä R:llä alkavalla nikillä, ettei pääse unohtumaan.

        On hukassa. Oikeasti en edes tiedä mitä nikkiä tarkoitat, taidat sekoittaa johonkin toiseen henkilöön.


      • animattiN kirjoitti:

        Ystävyys on, että voi pyydellä anteeksi ja uskaltaa sanoa jos on väärässä. Eikä sen jälkeen vielä moiti samasta aiheesta jatkuvasti.
        Jos toinen on sanonut oman kantansa niin on,,,,

        uskoisit jo vähemmällä kinaamisella, heheeh, tarvittaessa tutti pois...


    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      151
      4513
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      192
      3147
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      99
      2773
    4. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      21
      2753
    5. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      139
      2631
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      35
      2047
    7. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      53
      1986
    8. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      12
      1859
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1845
    10. Olet ainutlaatuinen

      Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain
      Ikävä
      38
      1119
    Aihe