Tässä rupesin miettimään et montako kynttä (kauhee sana) kissalla on? Onko taka- ja etujaloissa eri määrä? Auttakaa nyt tyhmää.
Vastaukset 4
- on
takatassuissan neljä kynttä kummassakin ja etutassuissa kummassakin viisi kynttä.
- E
Etutassuissa on viisi kynttä, takatassuissa neljä (yksi etutassun "varvas" ei ole ihan samassa muiden kanssa, vaan hieman ylempänä).
- Catsman
Ei perskeles!
Laskin juuri tuolta meidän sukusiittoiselta kippurahännältä toisesta etutassusta 9 ja toisesta 8 kynttä. 5 varvasta ja peukalo, toisessa tassussa kynsi varpaan ja peukalon välissäkin, lisäksi kynnet kannuksissa ja pari kynttä jalan takaosassa. Taitavat olla hiukan geenimanipuloituja nämä tassut? Tavallisesti kissoilla tuo 4 takajaloissa ja 5 etujaloissa, sama kuin koirilla. Ja tosiaankin, joillain kissoilla ilmenee myös geenivirheenä näitä liikavarpaita =) Kyllähän sitä kaiken näköisiä muitakin luonnonihmeitä syntyy =)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1991921
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,481096- 81956
Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te136899En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56841- 68752
- 98716
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?73677- 23617
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.324612