Osaisiko joku sanoa, ovatko hinnat tuolla kihlasormukset.com:ssa (on muuten mahtavat sivut :)!) yhden vai kahden sormuksen hintoja? Yleensähän kihlasormukset kai myydään pareittain, mutta entä jos otetaan erilaiset/ eripaksuiset/ toinen timantilla tms.? Onko jollain ystävällisellä ihmisellä tietoa? :)
kihlasormukset.com?
7
2306
Vastaukset
- Niin?
Uskoisin että ne ovat yhden sormuksen hintoja. Sormukset on vain laitettu esille toisiinsa sopivina pareina. Hinnastossahan on hinnat mm ilman timanttia ja timantilla vaikka ilman timanttia hinnan perässä ei luekaan "euroa".
Onnea vaan kihlauksen johdosta kihlaparille!- kihlautuja
Näin ajattelin aluksi itsekin... Rupesin kuitenkin siinä kohtaa miettimään, kun huomasin, että aivan tavallinen keltakultainen 3,5 millinen rinkula ilman mitään erikoisuuksia maksaa yli 200 euroa kappale... Voiko olla näin?
- Niin?
kihlautuja kirjoitti:
Näin ajattelin aluksi itsekin... Rupesin kuitenkin siinä kohtaa miettimään, kun huomasin, että aivan tavallinen keltakultainen 3,5 millinen rinkula ilman mitään erikoisuuksia maksaa yli 200 euroa kappale... Voiko olla näin?
Ymmärtääkseni nuo sormukset valmistetaan tilauksesta käsityönä eli se selittää tuon korkean hinnan koska ne eivät ole teollisia massatuotteita.
- kihlautuja
Niin? kirjoitti:
Ymmärtääkseni nuo sormukset valmistetaan tilauksesta käsityönä eli se selittää tuon korkean hinnan koska ne eivät ole teollisia massatuotteita.
Olemme kyllä valmiita maksamaan kihlasormuksista enemmänkin, koska sellaiset ostetaan vain kerran elämässä. :) Ja tosiaan, tutkin sivuja hieman tarkemmin ja käsityönä valmistetaan. Kannatetaan! Halusin vain varmistaa, jos jollain olisi ollut kokemusta tai tietoa, kun ei tuolla missään sitä suoraan sanota, ovatko kappalehintoja.
- hohohoho
Niin? kirjoitti:
Ymmärtääkseni nuo sormukset valmistetaan tilauksesta käsityönä eli se selittää tuon korkean hinnan koska ne eivät ole teollisia massatuotteita.
Massavalua ja sitten kone sorvaa uran tai pari. Eli ei käsityötä.
Kyllä ne käsittääkseni kappale hintoja tuolla ovat.
- Hinta kpl
Älä viitsi hehkuttaa sivuja mitkä ovat täysin puutteelliset, niinkuin monella muullakin. Mitä esimerkiksi nämä sormukset painavat? Painosta ainoastaan kykenet tekemään hintavertailua netitse kun kuvatkin useimmiten editoitu ja vielä niin että mitään tietoa koosta kun ei ole mitään vertailukohtaa (esim kuva ei rasiassa tai sormessa).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent1082884Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks2152867Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär1462099En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1151590Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa281545Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina2111335viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu13969Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa62955Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83881- 106863