Hienoin auto!

ladalla pääsee

Mikä on hienoin auto minkä olette liikenteessä nähneet? mukana kaikki auton mitat ylittävät vehkeet, eli 3500kg ylöspäin

8

2174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • kyllä...

        Avanti on itsestään selvä huippu.Muut tulevat kaukana takana


    • Junior-Trucker
      • Hieno on, myönnetään. Ja kyllä ainakin mun silmiä hivelee nuo muutkin ameriikan rekanvetäjät.


      • joppe.
        Karloss kirjoitti:

        Hieno on, myönnetään. Ja kyllä ainakin mun silmiä hivelee nuo muutkin ameriikan rekanvetäjät.

        mä en kyl voi sille mitään et noi jenkit on mun silmään hiton rumia... sama kun henkilöautoissa. en vois muutenkaan kyl kuvitella jollain nokkamallisella autolla töitä tekeväni! mut tää on täysin maku asia!:)


      • tämä´

        sama peli mikä oli vuosi takaperin Minirukkereissa Kouvolan Tykkimäessä? Kävin sisällä ihmettelemässä Ameriikanherkkua ja namiskuukkelia ja mittaria oli kuin Nasan sukkulassa. Töitä teen mieluummin eurovehkeillä mutta harrasteena tuo on mukavan oloinen laite.


      • Junior-Trucker
        tämä´ kirjoitti:

        sama peli mikä oli vuosi takaperin Minirukkereissa Kouvolan Tykkimäessä? Kävin sisällä ihmettelemässä Ameriikanherkkua ja namiskuukkelia ja mittaria oli kuin Nasan sukkulassa. Töitä teen mieluummin eurovehkeillä mutta harrasteena tuo on mukavan oloinen laite.

        Onhan tuo varmaankin Suomen tunnetuin jenkkiveturi..sitten on pari muutakin, salosen Peterbilt, joka on saman ikäinen ja saman värinen. Eli lähes samanlainen, mutta viime näkemän mukaan väriltään koko sininen, kuten Mannisen autokin oli ennen. Nythän on nuo mustat raidat.
        Sitten on se yksi Kenworth W900, joka on kooltaan ehkä hieman isompi ja uudempi. Väri on kutakuinkin sama. Se on vaan muistaakseni vm. 95, kun nämä Peterbiltit ovat viimeisiä Classiceja, eli vuodelta 86. Silloin ei vielä tarvinnut olla nopeudenrajoitinta.. Sen Kenworthin koneesta onkin kutitettu reilut 700 heppaa irti, eli liikkuu..:)


      • joppe. kirjoitti:

        mä en kyl voi sille mitään et noi jenkit on mun silmään hiton rumia... sama kun henkilöautoissa. en vois muutenkaan kyl kuvitella jollain nokkamallisella autolla töitä tekeväni! mut tää on täysin maku asia!:)

        mutta ainakin hieman epätasasempaan maastoon valitsisin nokkamallin, on nääs vakaampi epätasasuuksissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      177
      3303
    2. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      57
      2431
    3. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      27
      2337
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      65
      2029
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      198
      1930
    6. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      329
      1480
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      86
      1335
    8. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      196
      1329
    9. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      26
      1321
    10. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      101
      1309
    Aihe