Ihmetellen ja pohdiskellen olen miettinyt
perusteita joilla Sefut jakelevat
VIPPEJÄ ChatRoomeissa .
Esim. 40 Roomissa on mies Nikki joka on ollut
rekisteröityneenä vain 8 kk, sättäilyminuutteja
Todella vähän
Hän on silti *VIP*
Onkohan hän sefujen suosikki
vai siipeileekö vaimonsa kustannuksella ?
Vaimo rekattuna kuutisen vuotta
ja Päivät Pitkät istuu ChatRoomissa.
Itse en VIPpiä edes ottaisi
mutta * kysynpä * vaan fiksummilta .
"Vippeydestä"
11
3230
Vastaukset
- Itgusurgupargu
Lopeta jo Ellen tuo urputtaminen ja niele se tosiasia, että sä olet vippis menettänyt, etkä niitä takaisin saa. Jotkut täällä nyt vain osaavat käyttäytyä, toisin kuin sinä. ;D
Eikös nyt muutenkin ole enemmän kuin naurettavaa puuttua näin kärkkäästi toisten asioihin?
Tulee heti mieleen uhmaikäisten kiukuttelu; Pekka ei saanut karkkia, koska ei käyttäytynyt hyvin niimpä Pekka alkois kiukuttelemaan, koska hänen mielestään kenenkään muunkaan ei pitäisi saada.
Ikävä kyllä, toisin kuin yleensä, tuo lapsellisuus ei näytä kaikilta iän myötä katoavan.
Vielä tuohon kysymykseesi, käsittääkseni 8kk on ihan riittävä aika rekisteröityneenä, jotta voi saada Vipit, jos ei, niin korjatkoot joku, joka tietää paremmin.- Eräs nainen
Minä en toddellakaan ole mikään Ellen.
Olen aivan oma Itseni,
Mielipiteineni, Ihmetyksineni .
Mutta Mukavaa kuulla, että joku Toinenkin *arvostelee*
Sefujen Kaikki Valtaisuutta ja *Voipaisuutta* .
Ehkä tuo >Ellenikään< Fiksuna Naisena ei suostuisi ottamaan vastaan
VIPpeyttä
niin kuin en minäkään .
Kun VIPpejä jaellaan näköjään
perusteettomasti Hyvä Veli- periaatteen mukaisesti
välittämättä siitä
kenelle VIPit * oikeasti * kuuluisivat .
PAH :/ - Ellen
Eräs nainen kirjoitti:
Minä en toddellakaan ole mikään Ellen.
Olen aivan oma Itseni,
Mielipiteineni, Ihmetyksineni .
Mutta Mukavaa kuulla, että joku Toinenkin *arvostelee*
Sefujen Kaikki Valtaisuutta ja *Voipaisuutta* .
Ehkä tuo >Ellenikään< Fiksuna Naisena ei suostuisi ottamaan vastaan
VIPpeyttä
niin kuin en minäkään .
Kun VIPpejä jaellaan näköjään
perusteettomasti Hyvä Veli- periaatteen mukaisesti
välittämättä siitä
kenelle VIPit * oikeasti * kuuluisivat .
PAH :/* hymy *
- täysin samaa mieltä
Seriffeillä ei ole mitään ammattitaitoa ja etiikkaa toimia palkkansa eteen yhdessäkään chatissä ja kellään heistä. Viralta vaan koko ammattikunta. Minullekkin antoivat VIPit enkä muuta kun v***uile chateissä. Saamatonta ja hermoheikkoa väkeä ovat he. Toisaalta onneksi apu on lähellä. Suosittelen saitteja:
http://www.mielenterveysseura.fi/
http://www.psykonet.fi/
http://www.apteekit.net
http://www.alko.fi
jotta paremmin ymmärtäisimme seriffiemme ja kenties jopa omaa mieltämme ja tekojamme niinkin suurissa maailmaa mullistavissa asioissa kun 'VIPpeily'- se on..
Sitte iiruska, joka "saa vittuilla" sefuille! Ja Mannoniki tykkää kun saa jonku naikkosen puolelleen..
- Kari-77
"Seriffeillä ei ole mitään ammattitaitoa ja etiikkaa toimia palkkansa eteen yhdessäkään chatissä ja kellään heistä. Viralta vaan koko ammattikunta."
Minkähän palkan eteen? Ihan vapaaehtoisesti tätä "työtämme" teemme, josta emme todellakaan saa mitään palkkaa ja mitä sitten tulee tuohon vippaukseen, niin 6kk rekattuna käyttäjänä ja asiallinen käytös ovat jo sinänsä perusteet myöntää jollekkin sättääjälle VIP. Mitä noihin minuutteihin sitten tulee, niin se on jokaisen sefun omassa harkinnassa pitääkö jonkinlaista minuuttirajaa vai ei. - seffuko?
Kari-77 kirjoitti:
"Seriffeillä ei ole mitään ammattitaitoa ja etiikkaa toimia palkkansa eteen yhdessäkään chatissä ja kellään heistä. Viralta vaan koko ammattikunta."
Minkähän palkan eteen? Ihan vapaaehtoisesti tätä "työtämme" teemme, josta emme todellakaan saa mitään palkkaa ja mitä sitten tulee tuohon vippaukseen, niin 6kk rekattuna käyttäjänä ja asiallinen käytös ovat jo sinänsä perusteet myöntää jollekkin sättääjälle VIP. Mitä noihin minuutteihin sitten tulee, niin se on jokaisen sefun omassa harkinnassa pitääkö jonkinlaista minuuttirajaa vai ei.lopettakaa jo jumalauta ton mantran hokeminen. Jos joku liian aiikansa ja adiktiiviuttaan on moderoimassa jotain portaalia niin se vaan tarkoittaa että hän on vallanhimoissaan ja addkitoiduttuaan moderoimassa jotain portaalia.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Moderaattori
Laskekaa vaan minuuttejanne ja höpiskää omista mielipiteistänne. Antakaa tavallisten "laskunmaksajien" olla rauhassa. Me ei kaikki olla vedetty kaaliamme sekaisin sätistä. Kari-77 kirjoitti:
"Seriffeillä ei ole mitään ammattitaitoa ja etiikkaa toimia palkkansa eteen yhdessäkään chatissä ja kellään heistä. Viralta vaan koko ammattikunta."
Minkähän palkan eteen? Ihan vapaaehtoisesti tätä "työtämme" teemme, josta emme todellakaan saa mitään palkkaa ja mitä sitten tulee tuohon vippaukseen, niin 6kk rekattuna käyttäjänä ja asiallinen käytös ovat jo sinänsä perusteet myöntää jollekkin sättääjälle VIP. Mitä noihin minuutteihin sitten tulee, niin se on jokaisen sefun omassa harkinnassa pitääkö jonkinlaista minuuttirajaa vai ei.Voihan vippi :)
Kaikesta voi tapella ja muistakaahan... nyt on kuitenkin kruunu kyseessä, heh!
Sanotaan näin, että minä olen kruununi "ansainnut" sättäämällä porukan kanssa vuodesta -99
öööh.. laskuni maksan silti ja elämää löytyy muualtakin kuin sätistä, vaan ei sättielämää ;)
*halittelee karia*
- Tikkukarkki
aikuiset ihmiset todellakin tuollaisia tikkunekkuja!!!
Siis miksi???
Aikuiset ihmiset keskustelevat keskenään...miksi täytyy alkaa laittaan porukoita johonkin järjestykseen joidenkin tyhmien vippien avulla!
Äly hoi älä jätä :-( - Totta Mooses
Tanakkaa p****ttä ja kehittyneitä pakaralihaksia.
- Tikkukarkki
..tuon paremmin ei asiaa olisi voinut sanoa!
Kiitti kunnon nauruista :-)
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414618Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532504Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391014Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161995Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh68879- 113868
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70844- 137795
- 48780
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48726