Onko totta, että Hopeanuolen pojasta todellakin on tehty elokuva/sarja?? NÄin CDON.comissa, että siellä komeilee Weed elokuva. Elokuvan kesto 100 min, että onkohan tuo mahdollisesti koko Weed sarja, vai tuleekohan muita elokuvia? Itse ajattelun tämän Weedin ostaa jostakin, ja muutenkin innostuin tuosta Weedistä, pienenäkun olin niin hirmuinen Hopeanuoli fani :D... :)
Onko muuten se totta, myöskin, että Hopeanuoli sarjassa on viideskin osa?? :O
Ginga Densentsu Weed ja Hopeanuoli
7
1124
Vastaukset
- ....
Kyllähän Weedistä on 26 osainen sarja. Yksi jakso noin 24 min. Koko sarja tullaan luultavasti julkaistaan Suomessa. Tuo 100 min jonka mainitsit, sisältää varmaan 1-4 ekaa jaksoa.
Hopeanuolestahan on olemassa dvd paketti joka sisältää leikkaamattomat jaksot. Paketissa on yhteensä viisi dvd:tä.- Silver Fangs Son
että tämä Weed koira tulee myös suomen televisioon? ELi siis näkymään Suomessa, televisiossa? :)
Että onko turhaa ostaa edes koko sarjaa, jos se näkyy joskus suomessa TV:ssä? :) - ....
Silver Fangs Son kirjoitti:
että tämä Weed koira tulee myös suomen televisioon? ELi siis näkymään Suomessa, televisiossa? :)
Että onko turhaa ostaa edes koko sarjaa, jos se näkyy joskus suomessa TV:ssä? :)en tiedä. Olen kuullut Weedeistä vain sen verran että ne ilmestyvät suomeen dvd:lle, televisioon ilmestymisestä en tiedä ^^
- -----
Silver Fangs Son kirjoitti:
että tämä Weed koira tulee myös suomen televisioon? ELi siis näkymään Suomessa, televisiossa? :)
Että onko turhaa ostaa edes koko sarjaa, jos se näkyy joskus suomessa TV:ssä? :)ekan dvd:n virallinen julkaisupäivä oli tänään :D. Anttilasta saapi, mutta joihinkin anttiloihin saattaa kestää vähän aikaa saapua. Ekat neljä jaksoa yhdellä dvd:llä ja hintaa on jotain 12 euroa. yhteensä jaksoja taisi olla jotain 26, en ole ihan varma, älkääpä tappako jos jaksolla tai parilla heittää.
- Silver Fangs Son
----- kirjoitti:
ekan dvd:n virallinen julkaisupäivä oli tänään :D. Anttilasta saapi, mutta joihinkin anttiloihin saattaa kestää vähän aikaa saapua. Ekat neljä jaksoa yhdellä dvd:llä ja hintaa on jotain 12 euroa. yhteensä jaksoja taisi olla jotain 26, en ole ihan varma, älkääpä tappako jos jaksolla tai parilla heittää.
tapeta me ei :D Minäkin ajattelin jotain 26 jaksoa.. :) Kiitos kaikista neuvoista, niin tietää sitte mistä kannattaa lähtä hankkimaan... :)
.... kirjoitti:
en tiedä. Olen kuullut Weedeistä vain sen verran että ne ilmestyvät suomeen dvd:lle, televisioon ilmestymisestä en tiedä ^^
No eipä ole ainakaan vielä tulossa suomen telkkuun weediä, kuten ei myöskään leikkaamatonta hopeanuolta. Mutta ehkäpä tämä auttais:
http://www.petitiononline.com/gdw/petition.html
Tuolla on nettivetoomus jotta pohjoismaiset tv-yhtiöt ottaisivat weedin ohjelmistoonsa. Tosin suomessa luultavasti ainoa joka saattaisi sen näyttää on subtv.
- Tyttö_19
Itse ostin tuon Weedin ensimmäisen osan DVD:nä pari päivää sitten. Olihan se ihan ookoo, muttei yhtä hyvä kuin Hopeanuoli. Siinä ensimmäisessä DVD:ssä on 4 sarjan osaa, lisää tulee myöhemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1712586Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin222244kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001065Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!150927Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä388867- 67858
- 55742
- 97720
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure47674Euroviisuhuitelua
En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka32663