Ihmettelen suuresti

anti puukenkä

Kun ollaan kummiskin kaikki samassa suossa niin minkä ihmeen takia pitää v_tuilla ja naljailla kaikkiin kysymyksiin, siis onhan tälläkin palstalla turhanpäiväisiäkin kymysyksiä mutta silti..kirjoitellaan mitä nyt mielikuvitus suoltaa?? Ollaanko sitä toisissa porukoissa KING OF THE ROAD meiningillä liikenteessä että vaikka asioihin ei mitään sanottavaa ole niin tullaan ja kettuillaan mitä vaan jaksaa. on niitä alasta tietämättömiäkin jotka on pätemässä palstoilla mutta vedetään me Rahtarit sentään yhtä köyttä, vai?

5

1443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ohjaamotarkkailija

      Totta puhut. Taitaa olla naljailijoilla huono itsetunto,kun "vittuilevat" tietämättä itse vastauksia...

    • Rahtari-72

      Puhut. Valitettavasti näyttää tuo ns.yhteishenki olevan katoava luonnonvara. Ennen sanottiin että rekkakuskit ovat kuin yhtä suurta perhettä. Nykyisin tuntuu että ollaan kuin yhtä suurta persettä.Toki poikkeuksiakin on. Joku sentään edes morjestaa vielä tien päällä kohdattaessa.

      • Mainitsen vielä erikseen toisten huomioonottamisen, tai oikeastaan sen puutteen. Morjestaminen kuuluu osaltaa tähän, mutta tarkoitan lähinnä lastaus/purkupaikoilla tapahtuvaa omaneduntavoittelua. Että toiset ilkeää etuilla, ja yleensäkin olla röyhkeitä. Tai suomeksi sanottunu mulkkuja :)


    • tupu1771

      Miksi ihmeessä joidenkin pitää kusta yhteiseen nuotioon kun siitä saataisiin yhteishengellä helevetin hieno nuotio.

    • amispojat pois

      Tämä on miesten palsta, joten amispojat nyt pois. Neljä porovosälliä yritti taas.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      62
      988
    2. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      321
      923
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      802
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      55
      693
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      96
      613
    6. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      25
      602
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      46
      591
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      590
    9. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      79
      564
    10. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      14
      558
    Aihe