Ärrin murrin! Muutama muukin kuin minä ja eräät työhöni liittyvät ihmiset ovat ilmeisesti nousseet tänä maanantaina väärällä jalalla sängystä ylös?? Näin äkkiä vilkaistuna näyttää siltä. Maanantait on viikon kurjimpia päiviä, kyllä. Mutta kohta se on taas ohi tältä viikolta, skål. http://youtube.com/watch?v=h02-2j3_E2A
...ihanaa 60-lukua aiheesta.
Suosittelen terapiaksi vaikka kuutamokävelyä koiran kanssa. Tai ihan valoisalla minä lähdin, mutta kuutamoksi se muuttui. Ei oo tosikaan että nyt jo on päivä näin lyhyt.
Känkkäränkkä-päivä!
6
538
Vastaukset 6
olevan täällä pulinoissakin noita känkkiksiä liikkeella taitaa vaan olla yksi ja sama kiusaaja,,,EI KIVA !!!
ja varsinkin niiden aamut ovat aina olleet mulle kauhistus =)! Pää toimii silloin viiveellä ja aina saadaan juosta kieli kurkussa kovalla kiiruulla, että ehditään ajoissa minne kukakin menossa on! Pitäisi lailla kieltää sellaiset aamun aloitukset! =)
Kaikkein "kamalinta" on silmät ristissä nähdä joku raikas ja aurinkoinen ihminen täydessä vireessä, kun itse kaiholla muistelee juomatta jäänyttä aamukahviaan, tukka solmussa ja matkalaukut silmien alla! Aina silloin lupaan itselleni, että kyllä minäkin huomenna nousen ajoissa ja virkeänä...mikä on norjan kansallsruoka?Tiedän ei kuulu aiheeseen:)
uskominen, niin se on pizza Grandiosa. :D Tai yleensäkin pakastepizza. Ja näin väitetään monessa paikassa.
Norjan kansallisruoka? Heititpä pahan. Arvelisin, että se kyllä vaihtelee alueittain. Esimerkiksi "lapskaus" pohjoisessa (lihaperunamuhennos), ja lammaskaali. Ja turska eli muodossa. Kalapullat ja kalapihvit ja kalalaatikko ja kalamureke. :)Ursa kirjoitti:
uskominen, niin se on pizza Grandiosa. :D Tai yleensäkin pakastepizza. Ja näin väitetään monessa paikassa.
Norjan kansallisruoka? Heititpä pahan. Arvelisin, että se kyllä vaihtelee alueittain. Esimerkiksi "lapskaus" pohjoisessa (lihaperunamuhennos), ja lammaskaali. Ja turska eli muodossa. Kalapullat ja kalapihvit ja kalalaatikko ja kalamureke. :)??
:-S
Silakkalaatikko? Pottukolikko?Ursa kirjoitti:
??
:-S
Silakkalaatikko? Pottukolikko?se miesten mielestä on HK-blue ja se pizza mutta oikeesti ainakin läskisoossi on mun yksi suosikki,,,minä luulin että työsiellä vaan lohta syötte:))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1301146- 1471043
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63788PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49577- 43542
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33521- 63493
- 22448
- 13441
- 37438