Kumpi parempi?

Eppu Oskarin 5, Vili Juhanin 4 ja Erin Anniinan pikkuveljelle kaksi nimivaihtoehtoa Samu Kristian ja Saku Kristian. Eli kumpi parempi?
6387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

, se jotenkin soljuu paremmin. saku kristianin kaksi k:ta kuulostaa jotenkin jäykemmältä (?)

Äänestä

Samu Kristian parempi

Äänestä

Samu on pehmeämpi kuin Saku. Heittäkää arpaa, jos ette muuten osaa valita!

Äänestä

Se on kiva nimi

Äänestä

Samu

Äänestä

on minusta parempi. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Annastiina kirjoitti:

Eppu Oskarin 5, Vili Juhanin 4 ja Erin Anniinan pikkuveljelle kaksi nimivaihtoehtoa Samu Kristian ja Saku Kristian. Eli kumpi parempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu