millanen digiboxi kannattaa hankkia?

Millanen digiboxi tällasen köyhän opiskelijan kannattaisi hankkia?
61061
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..edes kertoisi kumpaan,"kattoantenniin vai kaapeliin?"

Äänestä

mahdollistaa myöhemmin mahdollisesti myös maksu-tv kanavien katsomisen. Tiedän, kuulostaa hölmöltä hankkia hetipäätä Conax-digiboksi mutta hölmömpää on hankkia ensin FTA (Free-to-air) digiboksi jonka sitten joutuu myöhemmin kuitenkin vaihtamaan.

En sano mitään merkkiä tai mallia, ne saa kertoa sellaiset joilla on kokemuksia tietynmerkkisistä laitteista.

Kuitenkin tässä pätee sanonta että köyhän ei kannata ostaa halvinta. Itsekin aika köyhä olen mutta en aio ostaa halvinta, vaan sen sopivimman. :)

Äänestä
  • Köyhän ei kannata ostaa halpaa.
    Työttömyyskorvausrahoista säästin ja ostin Topfield, se on paras !

    Äänestä

  • itsekin alkuun ajattelin että pärjään ilmaiskanavilla. kuitenkin se on niin, että jos sisältöä haluaa, niin siitä pitää maksaa.
    ilmaiseksi saa vain paskakanavia.

    Äänestä

  • mieltä.. kirjoitti:

    itsekin alkuun ajattelin että pärjään ilmaiskanavilla. kuitenkin se on niin, että jos sisältöä haluaa, niin siitä pitää maksaa.
    ilmaiseksi saa vain paskakanavia.

    "ilmaiseksi saa vain paskakanavia."

    200 euroa vuodessa ei ole mielestäni ihan ilmaista. Toinen juttu tietty niillä joilla joka kerta ovikellon soidessa pomppaa sydän kurkkuun tv-lupatarkastajan pelon takia.

    Äänestä

  • Oskari kirjoitti:

    "ilmaiseksi saa vain paskakanavia."

    200 euroa vuodessa ei ole mielestäni ihan ilmaista. Toinen juttu tietty niillä joilla joka kerta ovikellon soidessa pomppaa sydän kurkkuun tv-lupatarkastajan pelon takia.

    tarkastajalle olen aina sanonut ettei ole tv:tä. jos on alkanut tivaamaan enemmän, olen muuttanut käytökseni ilkeäksi, joskus jopa suorastaan vittumaiseksi.

    en vain viitsi maksaa ylelle palveluista joita en käytä. samalla rahalla saa kaapelioperaattorilta tilattua vaikka viihdyttäviä ja tiedettä jakavia discovery-kanavia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


digiboxostaja kirjoitti:

Millanen digiboxi tällasen köyhän opiskelijan kannattaisi hankkia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu