Paris Hilton on fiksu.Uskokaa tai älkää,niin se vaan on.Se nainen on tajunnut miten tässä maailmassa pärjää:Fiksu esittää tyhmää!Ja siinä sivussa kerää kaiken huomion ja rahat.
Olen nainen,tavallisen näköinen,en rikas,en laiha,mutta en voi kadehtia Parisia.Hän saattaa ärsyttää,mutta on myös hyvin herttainen,mikä vetoaa miehiin.Naiset,käyttäkää sitä naisellisuuttanne hyväksi!Sillä tätä miesten maailmaa hallitaan.Tehkää jotain, älkää vain valittako ja kadehtiko!
Fiksu nainen!
10
1445
Vastaukset 10
- Ei-kateellinen
Lisään tähän vielä,että myös Jessica Simpson kuuluu Parisin kanssa samaan sarjaan:Fiksu bisnesnainen esittää tyhmää...
- Toinen ei-kateellinen
... ei tarvitse leikkiä tyhmää. Kaunis voi myös olla fiksu, ihan julkisestikin.
Kun miehet (heterot) ovat tarpeeksi kauan ilman naista, ne ovat kaikki yhtälailla hallittavissa.
Ja tätä maailmaa pidetään miesten maailmana... wuahah hah hah hah haa!
En kadehdi Parisia; olen erittäin tyytyväinen siihen mitä olen. - goh
minua kuitenkin kiinnostaisi tietää mitä se ihminen tekisi jos olisi sattunut syntymään aivan tavalliseen perheeseen.
Jotkut yrittävät tosissaan taistella sitä mielikuvaa vastaan että nainen voi edetä urallaan vain sängyn kautta, ts. nainen on seksiobjekti. Ei viitsittäisi antaa mielikuvalle vastiketta.
Huoh... - mannapuuro12
Tossa on kyllä se,että olipa kuinka fiksu tai tyhmä tahansa,niin maineestaan on vaikea päästä eroon. Tuossa vaiheessa on Parisinkaan enää vaikea ruveta itseään viisaaksi ja sivistyneeksi todistelemaan.
Mä en kyllä tosiaan ymmärrä tuota miksi miehiä viehättää naisen tyhmyys,tai miksi maailmassa pääsee pitkälle jo sillä,että esittää tyhmää.- weenieMe
muutenkin, esim.eilen jos joku katseli sitä Fat Actress- sarjaa--- taitaa olla ihan yleistä Amerikoissa että naiset esittää tyhmiä.(myös Anna Nicole Smith) En kyllä keksi siitä mitään muuta sanottavaa kuin että hyi häpeä.
Näköjään Amerikassa lihavuus on suurempi synti kuin tyhmyys - Samaa mieltä!!!
weenieMe kirjoitti:
muutenkin, esim.eilen jos joku katseli sitä Fat Actress- sarjaa--- taitaa olla ihan yleistä Amerikoissa että naiset esittää tyhmiä.(myös Anna Nicole Smith) En kyllä keksi siitä mitään muuta sanottavaa kuin että hyi häpeä.
Näköjään Amerikassa lihavuus on suurempi synti kuin tyhmyysOlen aivan samaa mieltä kanssasi!!!Siis hyi hitto!!!
- brunette1982
ennestään, ettei olisi mitään järkeä esittää tyhmää tullaakseen vielä rikkaammaksi. Itse ainakin sijoittaisin niitä tms.
Raha on valtaa. Fiksu iminen käyttäisi sitä hyväkseen vaikuttaakseen kaikkiin asioihin kehittävässä mielessä, sen sijaan että nolaisi itsensä lehtien palstoilla.- Hra Kanki
kerrankin asiaa =)
Fiksu? Miten määrittelet sanan? Mitä Paris on saanut fiksuudellaan? Rahaa? Viinaa? Onnea? Vai onko sittenkään. Onko fiksua "kerätä kaikki rahat", jos hintana on oma elämä? Itse voin suoraan sanoa etten ole katteellinen. Mulla on ihan tarpeeksi rahaa, ylimääräistäkin, ja mitä ulkonäköön tulee, mielestäni Paris ei ole todella kaunis. Ei hän rumakaan ole, ihan nätti mutta en mä Parisin näkönen missään nimes haluais olla vaikka maksettais..! Sorry Paris.
- jooooo
Onko fiksua ajaa kännis autoa? onko fiksua viedä toisilta miehet? onko fiksua maata kaikkien kanssa? jos on niin sit paris on ihan ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1001442
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1111182- 681064
- 51060
Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi56966Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k50962Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.130871- 69771
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant57743Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a312694