tarvitsisin kissanhoito-apua!!

Hei te kaikki eläinrakkaat immeiset!
TArvitsisin nuorelle poikakissalle hoitopaikan n.kuukaudeksi. Mielellään niin nopeasti kuin pystyy ottamaan. Mielekllään Helsingistä, mutta ei pakollinen.
Andy (kissa) ei tule toimeen muiden kissojen kanssa ja koirienkin kanssa hieman heikosti.

Olisiko joku todella ystävällinen ja auttaisi.
Maksan kyllä ruoat ja hoitopalkkiota.
Kun kaikki mahdolliset paikat ja tutut ja kaverit olen jo käynyt läpi...
3630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisin ottanut mut mulla on toinen kissa ja paikkakuntakin on väärä... vanhemmat ois kyl hesas, mut ne ei tajua kissoista mitään :/

Äänestä

En tiedä voinko auttaa, mutta vastaan silti! Olen perustamassa kissan kotihoito-palvelua, eli käyn ruokkimassa ja leikittämässä kissoja omistajan loman tai muun poissaolon aikana.

Kuukausi on vaan niin pitkä aika, että etenkin nuori kissa kaipaa enemmän seuraa tuona ajanjaksona, kun vaan pari 45 min hoitokäyntiä päivässä...

Enkä kotiinikaan voi ottaa koska meillä 2 poikakissaa, ja jos Andy ei tule toimeen... Harmi. Toivottavasti löydät hoitajan. Missäpäin Helsinkiä asut? Jos olisi ihan Malmin lähellä voisin vielä harkita asiaa.

Äänestä
  • hei vaan.

    en tiiä tuleeko tämä vastaus liian myöhään, mutta kirjoitan nyt silti. eli erilaisia kissahotelleja löytyy ympäri suomen, varmasti pääkaupunkiseudultakin. hoito tietysti maksaa, mutta jos hotellia pitää esimerkiksi eläinlääkäri normaalin työnsä ohella, voi olla varma että oma lemmikki saa parhaan hoidon. ilmaistahan se ei toki ole (n.10e yö yleensä) mutta säästyy siinä siltäkin, ettei tarvi kissaansa antaa täysin tuntemattoman käsiin jne.

    toivottavasti löysit hoitopaikan. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


_whitey_ kirjoitti:

Hei te kaikki eläinrakkaat immeiset!
TArvitsisin nuorelle poikakissalle hoitopaikan n.kuukaudeksi. Mielellään niin nopeasti kuin pystyy ottamaan. Mielekllään Helsingistä, mutta ei pakollinen.
Andy (kissa) ei tule toimeen muiden kissojen kanssa ja koirienkin kanssa hieman heikosti.

Olisiko joku todella ystävällinen ja auttaisi.
Maksan kyllä ruoat ja hoitopalkkiota.
Kun kaikki mahdolliset paikat ja tutut ja kaverit olen jo käynyt läpi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu