ku mulla on nyt ainakin viikon ajan aina välillä särkeny ihan jumalattomasti vuoroittain ohimoihin ja nenän yläosaan (noin simien tasolla).
Vastaukset 3
- ........
Itsellä ainakin särkee sillon otsaa ja painaa poskipäihin..
käyppä silmälääkärillä, se kokeilee, että onko näkö hyvaä, vai tarttetko laseja,. jos sulla on jo lasit, ni sitte voi olla eettä sun vahvuudet on muuttunu. mulla on just noi alueet kipeet sillon ku tarviin uudet lasit... ja se näkö voi muuttua yllättävän paljon lyhyessäki ajassa. ite en huomannu kauheensuuria muutoksia (vähän vaikeni) näkemisessä, lähinnä taululta luku oli vaikeempaa. silmälääkäri tarkisti useampaaan kertaan, ku ei meinannu uskoa että arvot oli muuttunu nii paljon. suosittelen, että tarkistat silmäsi :) ja muista, että lasit tekee viisaamman näköseks :) (ja ainahan voi harkita piilareita, jos ei ne lasit mitenkään käy...) ja voi käydä myös niin että riittää kun käytät laseja lukiessa :)
mutta tosiaan, silmälääkärille mars :) pitäis auttaa aika pian :)- icegream
Voisi johtua myös migreenistä. Itselläni on nimittäin migreeni, ja silloin kipu on oikeastaan otsassa ja silmienvälissä. Silmälääkärilläkin kävin mutta silimssäni ei ollut vikaa. Voi olla migreeniä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211520
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2031006Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.145598Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.223510- 187499
- 25444
- 182433
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut10432- 39398
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen18393