Olemme joukko HUOLESTUNEITA äitejä Vantaan Martinlaaksosta! Meitä on jo pidemmän aikaan ärsyttänyt ja järkyttänyt se elämänmeno, jota Big Brother -talossa harjoitetaan. Mielestämme tälle jokailtaiselle huonojen ja jopa rikollisten tapojen kuten aviottoman seksin ja huumeiden käytön kannustamiselle on saatava piste! Siksi ilmoitamme yhtyvämme aikaisemmin täällä jätettäväksi ilmoitettuun rikosilmoitukseen asianomistajina. Sinäkin voit ryhtyä asianomistajaksi, jos vaalit kunniallisia perhearvoja!
Rikosilmoitus
10
1108
Vastaukset
- nyt ::::
ihmeessä pois sieltä Martinlaaksosta jos elämä siellä on noin vaikeeta?
olekaan lasten ohjelma.
- isä kauniaisista
Teinä olisin enemmän huolestunut asuinalueestanne kuin BB-ohjelman annista. Kyllä elämä Martinlaaksossa aiheuttaa lapsille enemmän traumoja kuin esim. Kakin näkeminen kinky-bileissä.
Suosittelen pikaista muuttoa Kauniaisiin!- miksi sinne.
Kauniainen on keskellä ei mitään,pelkkää metsää. Ei edes merta lähellä,vaan keskellä ei mitään. Mielummin muutto jonnekin oikealle statusalueelle kuten Westendiin!
- eivät ymmärrä
miksi sinne. kirjoitti:
Kauniainen on keskellä ei mitään,pelkkää metsää. Ei edes merta lähellä,vaan keskellä ei mitään. Mielummin muutto jonnekin oikealle statusalueelle kuten Westendiin!
teidän idiootti paperilehmien halua auttaa maahanpyrkijöiden pääsyä suomeen.teidän asuinalueenne saisi aidata ja muu Suomi eläisi paljon mukavammin ilman teitä."paperilehmä=nai ulkomaalaisen,ja se saa oleskeluluvan."
- uskovaiset
omista televisiota:)
älköös lapsukaiset tehkö syntiä:0 - ntiA
Jo on mennyt mallilleen, kun rikosilmoituksia tehdään tv-ohjelmista...! Kyllä voi kanavaa vaihtaa tai sulkea telkkarin jos ei kestä katsoa mitä sieltä tulee. BB tulee siihen aikaan illasta, että eiköhän perheen pienempien pitäisi olla nukkumassa.
- Nautiskelija
Ihan käsittämättömiä kommentteje. Ohjelmaa ei todellakaan ole pakko katsoa. Ja eikö elämä ole tarkotettu nautittavaksi. Minä ainakin nautin seksistä ja alkoholista (kohtuullisesti käytettynä).
- Nyt kaikki Martinlaaksoon
muuttoa suunnittelevat. Lukekaa aloitus ja huomioikaa: siellä ei ilmeisesti osata käyttää vielä edes TV:n kaukosäädintä, siellä ei tunneta terminologiaa lainkaan, juridiikka on heille tuntematon osa-alue, moraali ja rikos sotkeutuvat toisiinsa ja mikä tärkeintä: SYY ON JONKUN MUUN, KUIN HEIDÄN ITSENSÄ!!!!! Nyt kaikki kouluakäymättömät ja vajaaälyiset: Teidän paratiisin nimi on Martinlaakso!
- kalperuspalperus
No kyllähän tuo ohjelma ainakin ihan selvältä viinan, tupakan, ja diltojen tms vinyylien piilomainonnalta vaikuttaa?
Miten melkein kaikki talossa sattuvatkaan olemaan "ruumisarkun naulojen" (tupakan)vetäjiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata872500Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1981600- 1101510
Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois411411Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla
Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v611133- 56939
Juhannusterveiset kaivatulle
Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻72936- 45817
- 61805
Gallup: Mikä ruoka kuuluu sinulla ehdottomasti juhannuksena ruokapöytään?
Juhannuksena ruoka on tärkeä osa juhlaa. Mittumaarina syödään hyvin, ehkä myös grillataan ja nautitaan juhlasta. Kats30771