Toivoisin ystävällistä ja rehellistä tietoa siitä, että onko Marokossa vielä käytössä vastaavanlainen sulhasen sukulaismiesten hääyön käyttö kuin mitä olen kuullut esimerkiksi Tunisiasta? Ajattelen asiaa paljon.
Hääyönoikeus
4
944
Vastaukset
En ole itse koskaan käynyt Tunisiassa enkä näin ollen tiedä mitähän ne oikeudet sitten oikein ovat.En ole myöskään muslimi enkä solminut siellä avioliittoa, mutta voin todeta että nyt eletään nykyaikaa. Marokko on varsin nykyaikainen maa, enkä usko moisiin juttuihin.Onkohan tämä kysymys edes esitetty vilpittömässä mielessä.
- tietää
sehän koskee vain morsiaimen ja sukulaismiesten kanssakäyntiä, ei sinne sinua mitenkään huolita. En tiedä Marokosta, mutta Tunisiassa maaseutu kylölä ainakin tuntee sen.
- hä?
Siis tarkoitatko että sulhasen sukulaismiehet sais hääyönä olla morsiammen kanssa? Never heard of... Kysyin mieheltäni, se on kotoisin Marokosta. Se sanoi että kuulostaa aika keskiaikaiselta. Ja ainakin islamin mukaan tuollainen käytäntä olisi tosi sairas. Jos siis tajusin tän ihan oikeen.
- Sanna-Maria79
Marokossa ei ainakaan ole kuvailemaasi käytäntöä. Yleisesti muutenkaan muiden vaimoihin ei kosketa, ei varsinkaan seksuaalisessa merkityksessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä392955- 632334
- 1742294
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331988- 171352
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411346Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221343- 101224
- 221201
- 111194