Kirjoitin eilen vastineen sorayhdistelmän kuljettajan juttuun "V8 hyvä 63 tonnin painoilla" tms. ja mainitsin sen olevan ylipainoa.
Eilen illalla koko V8-ketju oli poistettu. Miksi?
Poistetut viestiotsikot?
7
1438
Vastaukset
- sheriffi
Ilmeisesti sheriffi näki ketjun alkupäässä jotain sopimatonta. Minun muistini mukaan se oli kyllä ihan asiallinen joskin hieman hölmö juttu..
- pyytänyt
Minä olen joskus itse pyytänyt poistamaan oman viestini, kun kirjoittelu on mennyt asiattomaksi. Ehkä tässäkin kävi niin.
- oitin sen "63ton"
painoilla ja ihmettelen että mitä pahaa siinä nyt oli?! Aloin jo pelkäämään että tuleeko ylikuormasakko postilaatikkoon, kun ilmeisesti olen niitä "viimeisiä mohikaaneja" jotka soraa ylikuormilla ajavat.
Toissapäivänä ketjussa ei ainakaan mitää härskiä/sopimatonta käyttäytymistä ollut.
Ei ole minun poistama.
Olikos siinä jutussa linkki johonkin kuvakalleriaan jossa oli enemmänkin raskaankaluston ajoneuvoja?
Ehkä niissä kuvissa oli jotain joka ei jotakuta miellyttänyt.
Postiini ei ole tullut mitään poisto pyntöä.
Jutu ja keskustelu oli mielestäni asiallista.- poistin sen
minä poistin sen itse itseltäni kun illalla meni jollakin käyttäjällä vähän niinkun``länkytykseksi`` se v8 konnen kulutuksen keskustelu niin ajattelin että viisain poistaa koko ketju.
- kokenut
Turun suurimman kasettiyrityksen kuskit joutuvat pyytämään kuormaajalta 63 tonnia laillisen kuorman sijaan.
- "joutuu pyytään"?
kokenut kirjoitti:
Turun suurimman kasettiyrityksen kuskit joutuvat pyytämään kuormaajalta 63 tonnia laillisen kuorman sijaan.
Mitä tarkoitat? Siis haluavatko turunpuolen kasettikuskit tietentahtoen ylikuorman va mitä mitä?
Ja oliko tuo 63t kokonaispaino vai peräti kuorma?
Ja yleensähän pyöräkonekuskit lastaavat enemmän kuin laki sallii, ei ne alikuormaa ainakaan laita. Kyllähän sen nyt jokainen tietää että soravehkeissä on aina ylikuormaa, koska nykyautot varusteineen ovat niin raskaita ettei kantavuutta 4-aks. autoon saa kun 16,5-18t. Eli suunnilleen 10 kuutiota, ja miltä se 15 kuution lavalla näyttää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293135- 1191265
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu101145- 58981
- 70969
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26917Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu171899Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38891Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.66860Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75794