Kokemuksia, sijainti??
Siisteystaso, palvelualttius ?
Onko se uima-allas alue siisti?
green field hotelli
5
956
Vastaukset
- naapurista
vartu kayn katsomassa
- naapurista
oli se siiisti
- Make
hyvä, siisti hotelli aika keskustassa, lyhyt matka joka paikkaan, siisti allasalue, jossa erotettu lasten allas, suomalaisia baareja vieressä, melua jonkun verran, jos huone kadun puolella. Olen hotelissa asunut parilla reissulla. Voisin asua vieläkin, mutta nyt olen lähdössä Teneriffalle.
Hotelli on irkkuaukiolla ja näyttää ainakin siistiltä. Nyt varasin matkan siihen hitelliin. Vastapäätä on Apilaniitty ja vieressä Ryysyranta. Apilaniitty on ainakin tosi suomalainen paikka, hinnatkin suunnilleen samat kuin Suomessa.
- DonM
Tuli oltua emännän kanssa vko. ko hotellissa. 17.12 - 24.12.2006. Muutenkin oli aika rauhallinen aika lomailla ja paikallisissa baareissa tuntui olevan vähän kävijäpulaa. Hotelli itse oli siisti ja henkilökunta ystävällistä. Hotellin asiakkaat tuntui pääasiassa olevan suomalaisia, saksalaisia ja brittejä. Huoneemme oli neljännessä kerroksessa Agaete Parkin puolella ja huoneen oven ollessa kiinni ei hotellissa sijainneesta irkkubaaristakaan kuulunut unta häiritseviä ääniä, ainoastaan eräänä yönä huoneeseen kuului naapurihuoneesta isänmaallista maamme-laulua ja muita ikivihreitä suomalaisia biisejä.
Siivoojatkin onnistui parina aamuna herättämään mälkätyksellään, sillä ovi ja ikkunat hotellin käytäville oli olemattomasti eristetyt.
Risuja pitää antaa kyllä ainoastaan hotellin uimaaltaasta, jonka varsinkin "poreallas"-osasta, josta oli irtoillut hyvin paljon laattoja ja poreessa istuessa ne kulmat raapi ikävästi persusta.
Aamiaispöytä oli runsas ja kaikin puolin ihan ok. Tuoremehu tosin oli tiivistettä, kahvi hirveää, ja kinkku ja juusto oli aika jyhkeän kokoisia.
Muutamien suomalaisten kuulin altaalla päivittelevän suomalaisbaarien kaljojen hintoja (apilaniitty 5,5€ stobe)..
Playa Del Inglesin ruokapaikkojen suhteen suosittelen kokeilemaan ainoastaan suositeltuja ravintoloita, sillä taso heittelee aika valtavasti, esim. aurinkomatkojen kirjasesta (hotellin aulassa) on hyviä vinkkejä. Puitteiltaan voisin kuitenkin suositella El Gauchoa (ei tosin halvimmasta päästä) ja pihvien puolesta joku Grill Toro tai joku vastaavan niminen.. todella hyvät pihvit...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654170
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺463919Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭333416Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli162723Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342679En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142502Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm101974IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm71117Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1441092- 80986