...naisten nahkatakin, joka sopisi minulle. Tilasin Hanxilta Strikery-merkkisen naisten takin. Malli oli juuri sellainen jota olin kauan etsinyt.(Kuva löytyy Hanxin sivuilta.)Mutta hihat olivat hirmuisen pitkät, polviin asti.Takki oli myös mielestäni edullinen. Haluaisin juuri takin ilman mitään suojia ja toppauksia, minulla on ajopuku erikseen.Voisko joku auttaa? Käsiäni en aio alkaa venyttämään.
Mistä löytäisin....
Netin selannut
5650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei oo sitte tullu mieleen että hihoja vois vähä niinko lyhentää.
Vaikka toisaalta niinko metallimiehet sanoo....
Liian pitkä on pilalla mutta lyhköseen saa aina lisää.
Vetskarit ja nepparit hihansuissa? Tietysti, no niin, sieltä hihan yläosasta kyllä, mut tuntuu hurjalle alkaa uutta rotsia paloittelemaan.
eikös nyt kauppoja kiertämällä löydy.. tuskin kannattaa ekaks netistä tilata. Tai jos nyt oot jotenkin poikkeava niin mittaa muuten sopivan kokosen rotsin hihan pituudet ja mieti sen pohjalta millasen haluisit.. ja taas googlettamaan tai sitten kauppaan kysymään. Luulis että onnistuu tilaamalla.
Itse ostin samasta firmasta ja sain myös omille mitoille.
Paljonko tuli hintaa lisää mittatilaustyölle?