Hei!
Olisiko mahdollista saada tietää joiltakin satanisteilta, millainen on heidän tavallinen päivärytminsä? Haluaisin ihan vaan mielenkiinnosta tietää, millaista elämää satanisti viettää. Tiedän kyllä, että satanistit ovat individualisteja, eikä teitä välttämättä yhdistä kovinkaan moni asia(paitsi se tietenkin, että te ette usko Jumalaan), mutta haluaisin silti tietää, onko teissä edes jonkinlaisia yhdistäviä tekijöitä.
Kiitos jo etukäteen vastauksista.
Questionaire
9
988
Vastaukset
6:35 herätys, 10 minuuttia loikoilua
6:45 kahvipöytään, jonka vaimo kattoi
7:10 aamutoimet
7:25 Mersun rattiin, 75 km työmatka
8:30 - 15:30 töissä
15:30 punttisali tai sulkapallo
16:45 kotimatka
17:45 päivällinen kotona
19:00 lenkki
20:00 suihku ja iltapala
20:30 ehkä kotiin tuotuja töitä tai päivän lehdet
22:00 vuoteeseen vaimon viereen :)
Master Eq- LizzieLouie
Tuo aikataulusi on kuin jonkin perusjuntin läpileikkaus. Vain sixpäkki puuttuu. Lenkki siellä jo onkin. Minkäänlaista ajattelua tai luovaa toimintaa en tuossa huomaa.
Sitten copy&pastella galleria-satanistiksi, joopa joo.-....
- Olaf
Käsitykset Jumalasta ja Saatanasta ei ole aina Hollywoodia.
- Light-bearer
Aikatauluni vaihtelevat sen verran paljon, ettei voi mitään tarkkaa sanoa. Aamulla herätys 7-10 luennoille, jossain välissä syömään ja ehkä salille jos ehtii. Sitten neljän maissa viimeistään kotiin syömään jotain pientä, lukemaan monisteita tai kirjoittamaan esseitä. Illemmalla joko sosiaalistumaan osakunnalle tai rentoutumaan hyvän leffan/pelin äärelle. Sitten nukkumaan.
- lilylioneye
aamulla ryystän verta saadakseni päivän käyntiin. Päivän tutkin saatanallisia kirjoituksia ja harjoitan mustaa magiaa. Pimeyden laskeuduttua lähden kaatelemaan hautakiviä, sytyttelemään kirkkoja tuleen tai varastelemaan lapsukaisia ihmisuhriksi. Yöllä on tietenkin mustanmessun paikka, jolloin syön paskaa ja tapan parit kersat. Tätä sinä vissiin odotit?
- Ali.Alarik
Juuri tätä ainakin minä odotin!
- Mutenger
Herään aamulla n. 7 maissa ja keitän pannullisen kahvia..
7.30 - 9.00 Valmistan aamupalaa ja hoidan muut aamutoimet. Vien lapsen päiväkotiin ja menen töihin. Jos ehdin, käyn lenkillä ennen töitä.
16.00 - 17.00 Töiden jälkeen haen lapsen, käyn kaupassa jos tarvis ja sitten menen kotiin.
17.00 - 19.30 Vietän hetken ns. laatuaikaa lapsen kanssa, teen ruokaa, hoidan kotitöitä, puuhastelen kaikenlaista.. sään salliessa ulkoillaan.
19.30 - 21.00 Teen iltapalaa, huolehdin lapsen iltapesut, -sadut ja hänet nukkumaan. Pari kertaa viikossa saunotaan noihin aikoihin..
21.00 - 23.00 Töllötän telkkaa ja jumppaan samalla.
Toisinaan roikun ennen nukkumaanmenoa täällä netissä ja joskus jopa saatan lukea kirjaa :)
Viikonloppuisin ulkoilemme enemmän, käymme ehkä leffassa, kyläilemme, käymme kirjastossa, teatterissa, tapahtumissa ym. Joinakin viikonloppuina minulla on vapaailta ja otan vähän ilolientä ja käyn heiluttamassa tukkaa tuolla rokkibaarissa..
Mitäs sitä muuta.. aika perustylsää kamaa.. Paljon en ehdi uhraamaan pieniä luontokappaleita ja järjestämään riettaita orgioita, mutta eiköhän niillekin jostain rakosesta aikaa järjesty tarvittaessa. - Joku vaan
Päivärytmi on heikoille. :-)
- joku...
Ei satanisteilla oo yhtään erilaisempi päivärytmi ku jollain normaalilla pulliaisella!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän622828Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h1202482Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on81752Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi71396En tiedä mitä olet mulle
Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa571357Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.
Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.2931279On mullakin
Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi711144- 221091
- 791039
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli0970