Tarvitsen alle 10t kok.painoisen umpikaappiauton perälautanostimella, ajokilometrejä tulee 10-15tkm/v, hintaluokka alle 5000,-
Ruotsista saa tuolla rahalla n. -90 F6, Saksasta saman ikäisen Mannin 8.150:n tai 800-900 sarjan Mersun, Ivecoita, Fordeja ja volkkareita. Suomesta ei oikein mitään. Onko tuolla 5000,- toivoakaan saada toimivaa auoa, johon voisi luottaa, ja joka ei seisoisi koko ajan korjaamolla? Kilometrejä tulee vähän, mutta vuokra-auton varassa ei voi olla.
Pikku umpikaappi
8
1432
Vastaukset 8
- kriteerit kun
Uudemistakaan 110%:sti voi tietää koska jotain hajoo.
http://www.nettiauto.com/viewVehicle.php?id_car=1124333
Vaikka eihän tossa oo ees liftiä..
Sitten vois kattella saksanmaalta mitä siellä olis, kattelin jo itse mutta oli hiukka tyyriin hintasia mutta toisaalta taas aika vähän ajettua.
Tiukkaa hakua vaan netin kautta, http://google.fi on aika hyvä paikka aloittaa.. - Retuuttaja2
Turun Telipalkin pihassa on ainaskin yksi.
Ei se mikään nätti ollut ja laittoakin siinä on mutta ajamalla se tuotiin.
Tuolta löytyy lisätietoa, eli kuorma-auto palsta ja sieltä kuorma-autot.
http://personal.inet.fi/yritys/turun.telipalkki/default.htm- xtp
joku 5000 € raato jos murheita haluat, sillä niitä tulet saamaan koko rahan edestä.
- hinnoissaan
Eipä ole ihme, jos romukauppiaat on
miljonäärejä.
- Toni112
Jollei 5000 euroon saa toimivaa umpikaappi autoa niin se on kyllä sellainen ihme jota toista maan päälle ei ole. Joka autossahan tulee laittoa väistämättä, ei uusikaan mitään takaa. Uutta taas ei vaan korjata kotikonstein helposti jos tulee jotain elektroniikka häikkää. Tollaista olisi hyvä kanssa vuokrata vaikka muuttoautoksi silloin kun ei tarvi, ei tarvisi tyhjän panttina olla...tietenkin siinäkin on riskit.
- muu ei
Kyllähän se auto saattaa tossa hintaluokassakin toimia, mutta kaappi saattaa jo ollakin täysin mätä. Ei ole kivaa kun ovet tippuvat saranoilta.
- ehjää
muu ei kirjoitti:
Kyllähän se auto saattaa tossa hintaluokassakin toimia, mutta kaappi saattaa jo ollakin täysin mätä. Ei ole kivaa kun ovet tippuvat saranoilta.
Ehjää kaappia ei suomesta tolla rahalla saa ja kyllä muuallakin ton hintaluokan vehkeet on raatoja.
Koko Euroopassa käytettyjen hinnat korkealla koska venäjä ja itä eurooppa vettää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu611610- 271239
- 851088
- 42907
- 67845
- 92814
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.15789Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131735Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19735- 116701
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �151649Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31625- 4622
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t76603- 43601
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45580- 19566
- 46558
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä25551Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke19512