Leipäkone

crash man dummie

Kun olette ostaneet leipäkoneen niin onko se ollut hyödyksi? Itse en ole koskaan sellaista ajatellutkaan ostaa kunnen naapuri kehui sen taivaisiin ja nyt luin siitä artikkelinkin. Palveleeko tosiaan leipäkone yhtä hyvin kuin kaupanleipätiski ja kuinka hyvää pizzataikinaa sillä pystyy tekemään?

http://www.kookas.fi/articles/read/6318

2

484

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eeva2

      Pitsataikina onnistuu loistavasti.
      Jauhoja, öljyä, suolaa, paketti kuivahiivaa,
      ripaus sokeria ja vettä. Itse tarkkailen taikinan koostumusta myllyn pyöriessä ja lisää jauhoja tarvittaessa. Anna nousta, mielellään pöydällä vielä toiseen kertaan. Kunnollinen taikina ei tartu käsiin ja sitä voi venytellä kuten pizzerian leipurit tekevät. Kaulitaan ihan ohueksi.

    • Se riippuu ihan siitä kuinka paljon viitsit tehdä sillä eri asioita. Jos teet vain samalla reseptillä samaa joka kerta niin kyllästyt siihen leivän makuun. Pizzataikina on tosiaan myös aivan ehdoton tehdä sillä.
      Ps. Citymarketissa on maaliskuun huipputarjouksena plussakortilla Tefalin kone. Ostin sen itsellekin ja hyvää on tullut. Tässä linkki :

      http://www.plussa.com/?_drc=1&_ct=2&_cid=8893

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6189
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      51
      4293
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4061
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      73
      4061
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      3018
    6. 41
      2815
    7. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2647
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      29
      2316
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2161
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      465
      1899
    Aihe