Canon A540+telelisäke tc-dc52A

linnunkuvaaja

Canon A540, onko lintujen kuvaukseen telelisäke tc-dc52A apuva, vai jotain muuta järkevämpää laitetta? Kamera on uusi ja olisi haluja saada suht, kaukana olevista linnuista kuvia.!

2

449

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja homma pelittää

      Juu ei taida telelisäkkeet paljon auttaa. Suosittelen ostamaan Canon S3 ja telelisäkkeen ja adapterin siihen. Näin saat 12x optisesta muutettua 18x zoomin. Tuon pitäisi kyllä riittää jo ihan kivasti lintujen kuvaukseen. Noilla halpispokkareilla ja telelisäkkeillä ei kannata ruveta leikkimään.

    • Noilla telejatkeilla tuppaa olemaan turhan paljon hintaa. Mikäli omistat kaukoputken kokeile kaukoputken okulaarilta kuvaamista eil dicooppaamista. Siihen et tarvi muuta kuin pätkän mustaa putkea. Sen voit tehdä vaikka paperirullan keskiputkesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      47
      1509
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      345
      1279
    3. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      1080
    4. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      331
      1029
    5. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      60
      987
    6. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      136
      914
    7. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      821
    8. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      195
      728
    9. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      61
      625
    10. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      42
      609
    Aihe