joista esim vedet ja leivät saa edullisesti? Tai jotain pientä tuliaista, esimerkiksi t-paitoja?
Vastaukset 5
- Chavez
....................
Mietin vàhàn aikaa tàmàn kysymyksen tarkoitusta.Olikohan se esitetty vilpittomàssà mielessà. Tottakai tààllà on ruokakauppoja jopa pari halliakin.Useiden kahviloiden yhteydessà on leipàkauppa josta voi ostaa ruokaleivàt ja kahvileivàt.Mistàhàn paikalliset sitten ruokansa ostaisivat.Vettà myydààn mainituissa paikoissa pullotettuna 1,5 litran pullo maksaa 5- 6 dirhamia( 1 dirham n. 0,10 euroa).Keskustassa on pari markettia ,ja n.3,5 kilometrin pààssà keskustasta on meidàn Prismaamme muistuttava liike nimeltààn Marjane.Tekstiililiikkeità on varsin monia. Olen tàllà palstalle kirjoittanut juuri noista liikkeistà.Markkina-alaeella soukissa on vihanneksia,hedelmià ja vaatteita,kenkià, kuppeja kippoja.Mità sieltà ei loydy sità ei paikallinenkaan tarvitse.Tavallista turistikrààsàà on vaikka millà mitalla.Alkoholia myydààn edellà mainituissa marketeissa ja Marjanessa.
- kysymykselläni
että täytyykö kaikki tavarat hankkia soukista vai onko kaupungissa myös tavallisia kauppoja joista joka päiväistä tavaraa saa ostettua. Samoin jotain tuliaista, että ei tarvitsisi tinkiä.
- LKK
kysymykselläni kirjoitti:
että täytyykö kaikki tavarat hankkia soukista vai onko kaupungissa myös tavallisia kauppoja joista joka päiväistä tavaraa saa ostettua. Samoin jotain tuliaista, että ei tarvitsisi tinkiä.
Agadirissa on sekä marketteja ja muita liikkeitä esim.vaate-ja kenkäkauppoja,joissa on kiinteät hinnat.Varmasti löydät ostettavaa eikä tarvitse tinkiä.
- tietää
LKK kirjoitti:
Agadirissa on sekä marketteja ja muita liikkeitä esim.vaate-ja kenkäkauppoja,joissa on kiinteät hinnat.Varmasti löydät ostettavaa eikä tarvitse tinkiä.
kiitos vastauksista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911457
- 831002
- 66887
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su361861Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t170825- 92753
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61585- 45477
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta126473- 31434