(Melkeinpä nolottaa kysyä, että) mistä saa lisättyä ääretön-merkin?
Erikoismerkit
5
3565
Vastaukset
Joihinkin fontteihin (ainakin Arialissa näkyi olevan) sisältyy ääretön-merkki (siis jos tarkoitat makaavaa kahdeksikkoa). Tällöin sen saa lisättyä komennolla Lisää -> Merkki.
Toinen vaihtoehto on käyttää Math-komponenttia: Lisää -> Objekti -> Kaava.- alkup.
Kiitos vastauksestasi. Käytän openofficea linux-ympäristössä (ubuntu) ja valitettavasti siellä ei nuo ohjeesi eivät toimineet. Täytynee siirtää kysymys ubuntu-foorumille.
- edgverdherdghy
alkup. kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi. Käytän openofficea linux-ympäristössä (ubuntu) ja valitettavasti siellä ei nuo ohjeesi eivät toimineet. Täytynee siirtää kysymys ubuntu-foorumille.
Kaavaan
%ääretön
Saattaa johtua käyttämästäsi fontista asenna mscorefonts paketinhallinnalla. Mutta ainakin DejaVu fontit löysi sen sekä nimbus roman jne
Tekstiin Lisää->Merkki...->löytyy matemaattisia operaattoreja - mulla
alkup. kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi. Käytän openofficea linux-ympäristössä (ubuntu) ja valitettavasti siellä ei nuo ohjeesi eivät toimineet. Täytynee siirtää kysymys ubuntu-foorumille.
>...siellä ei nuo ohjeesi eivät toimineet.
Taitaa olla vähän ajatus kadoksissa. Linuxiin on yksi ja ainoa OpenOffice ja mulla (Mandrivassa) ja tuo ∞-merkki löytyy just kuten tuossa edellä on neuvottu. :)
- xD
∞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981