nimimerkillä kirjoittajat, kirjastoon Ämmänsaaressa, kello 17.00 Rantaneuvos
Tervetuloa
4
634
Vastaukset
- Kiannanniemen asuja
Meneeköhän paljon väärään, mutta olet "yksin" kirjastossa? Tämän teeman puitteissa.
Muutamia uteliaita nimimerkkejä istuskelee, katselee muka kiinnostuneena kirjoja hyllyistä.
Ja kuitenkin seuraa Rantaneuvosta.
Voisinko tulla käymään kylässä Kiannanniemellä?
Olemme tavanneet messuilla, kun esittelit Kynttilä ja Valon tuotteita.
Keräsiin menee taaksepäin sukuni. Mummoni oli Keränen.aivan olen ollut kirjaston koneella jo kello 12.oo alkaen ja kukaan ei ole minua kysellyt.
Mutta soita jos tulet käymään.
Numero 040-5944053 Rantaneuvos EERO SEPPÄNENSeppänen ei ole aina tavattavissa Kiannalla kun mulla on täällä Ämmän lähellä mökki, jossa minä enimmäkseen oleskelen ja nyt sitten kohta lähden taas selvittämään, Savolaisia juuriamme Seppäsiä Savonlinnaan,Sulkavalle,Juvalle ja Kerimäille.
Hyvää kesän jatkoa Kiannalle Neuvos
- susikalle
Syntyessään oli jo susi koko ajatus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865371
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744709Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314670Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3702114- 951733
- 991617
- 2571507
- 3511206
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581034- 2001021
