Yuwie maksaa palkkiota käyttäjilleen (rahana), liity siis jo nyt

tommi

Sosiaalista verkottumista tukevien palvelujen taivaalle on nyt ponnahtanut uusi tähti, nimeltään Yuwie. Yuwie on periaatteessa MySpacen ta Facebookin kaltainen palvelu, jossa käyttäjät voivat perustaa itselleen webbisivun, jolle on mahdollista luoda oma ulkoasu, kirjoittaa blogia, ladata videoita, kerätä ystäviä ja lähettää viestejä toisille käyttäjille. Palvelun pitäisi kuitenkin olla huomattavasti MySpacea mukavampi käyttää. Mukavaa palvelussa on myös se, että maksaa käyttäjilleen sivulatauksista palkkiota kuivana käteisenä. Myös palvelun suosittelemisesta kertyy tuloja, mikä tietysti innostaa kasvattamaan verkostoa. Sikäli, kun palvelu on ilmainen, ei tässä ole käyttäjille myöskään mitään hävittävää.

Yuwie palvelun nopeasta suosion kasvusta kertoo se, että tämä on heinäkuun alusta startattuaan noussut Netin kävijämääriä mittaavan Alexan mukaan jo sijalle 3655. Tämä tarkoittaa siis sitä, että Yuwie on alle kahdessa kuukaudessa noussut koko netin top-kävijätilastoissa kyseiselle sijalle.

liity linkistä: http://www.yuwie.com/yuwie.asp?r=21471&vid=

8

467

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vittuuntunut

      EIKÖ NÄISTÄ PASKAMAINONNASTA PÄÄSTÄ IKINÄ EROON? APINAMAINOSTAJA NYT MUUALLE.

    • jee...

      En ole oikein vakuuttunut tuosta..... ne kuitenkaan mitään rahaa anna.

      • cxvxcvxcvxcv

        ette vaan tunne systeemi :)

        Hidastelijat


    • adsfg

      Homma toimii, kannattaa käydä katsomassa

      YOUWIE

    • villemies69
    • On vaan sellanen homma että pitäs saada sinne porukkaa liittymään että yleistyis suomessa. Itelläni on ollu siellä sivut jo vuoden verran ja mut en oo paljoo jaksanu käydä. Nyt sitte innostuin uudestaa ja oon käyny ihan säännöllisesti.. Jos joku haluaa ni voip liittyä seuraavan linkin kautta ni ei sitte mee hommat harakoille vaan ihan kotipuolen joukkueelle.. http://r.yuwie.com/crimina/
      Nii tosiaan joskus viimevuoden puolella kävin kattelemassa ihan ensimmäisten yuwie profiileista ja siellä oli eräs mies joku oli kerenny jo tienaamaan pientä tasku rahaa elikkäs kuvia oli kolmesta shekistä 100-200$. ja nyt varmasti tienaa jo sen verran että ei paljoo tarvi töitä tehä.. Nii ja kun ootte sen profiilin saanu tehtyy ni laittakaa ihmeessä viestiä tulemaan jos vaan on jotain kysyttävää esimerkiks sivujen tekemisestä.

      • yuwiessa

        ja oon saanu haalittua 52 omaa referaalia ja 112 referaalia löytyy yhteensä. rahaa tulee, se on varma,joka kuukausi tililleni paypal palvelun kautta. epälijöiden on aivan turha sanoa mitään. päätin kokeilla sivustoa ja huomasin sen toimivan. yuwiessa on nyt noin 800000 käyttäjää ja olen yuwien 1992 eniten ansaitseva(eli 1991 ihmistä ansaitsee enemmän) ja koko ajan paranee :)
        jos vielä haluat liittyä niin tee se tästä:
        http://r.yuwie.com/piisami/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      403
      1557
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      798
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      38
      747
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      29
      694
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      54
      669
    6. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      635
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      407
      633
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      553
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      88
      527
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      21
      474
    Aihe