Tarpeet täyteen -koodi?

peruspeliin?

Onko Sims2-peruspeliin (ei lisäosia siis) olemassa koodia, joka täyttäisi simien tarvepalkit täysiksi?

Eihän siinä pelissä ehdi juuri muuta tehdä kun käyttää niitä jääkaapilla ja suihkussa ja nukkumassa tai siivomassa roskiaan kun koko ajan on joku tarvepalkki melkein punaisella. Onko teillä muilla tällaista?

5

2420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yavanna

      Eli en siis suosittele tuota boolpropia, koska se saattaa sekoitta peliä, sanoo muut mitä tahansa.

      Eli helposti saat nostettua kaikki tarvepalkit kun näpyttelet koodilaatikkoon: maxmotives.

      Ja se koodilaatikkohan tuli esiin kun painat yhtä aikaa ctrl sift c ja tää koodi toimii kun teet sen siinä tontilla missä sun perheesi on.
      Lisää koodeja löydät joko naputtelemalla help/help all tai sitten menemällä Käynnistä> Kaikki ohjelmat> EA Games> The Sims 2 (uusin lisäri/kamasetti)> Readme(jos olet suomeksi asentanut niin Lue minut kansio)
      Siellä Readme:ssa on kaikki huijaus koodin kunhan vaa pläräät alaspäin sitä tekstiä ja siinä pitäisi olla vielä että mitä mikäkin koodi tekee.

      • lisäosan?

        Eikö tuohon maxmotives-koodiin tarvi lisäosan (yöelämää tms)? Koitin sitä eikä se toiminut (mulla on siis vain peruspeli).
        Millä tavalla tuo boolprop voi sekoittaa peliä? Ja jos se sekoittaa, voiko sen kytkeä poispäältä (kirjoittamalla koodin ja perään off?) jolloin myös pelin sekoittuminen loppuu?


      • laurapa
        lisäosan? kirjoitti:

        Eikö tuohon maxmotives-koodiin tarvi lisäosan (yöelämää tms)? Koitin sitä eikä se toiminut (mulla on siis vain peruspeli).
        Millä tavalla tuo boolprop voi sekoittaa peliä? Ja jos se sekoittaa, voiko sen kytkeä poispäältä (kirjoittamalla koodin ja perään off?) jolloin myös pelin sekoittuminen loppuu?

        maxmotives


      • sdfhgujtyrewdfghytresfsf
        laurapa kirjoitti:

        maxmotives

        Oisit voinu lukea ton ylemmän viestin...
        Ja siitä boolpropista tulee joitan bugeja peliin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      186
      6236
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4723
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      57
      4482
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      71
      4308
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      70
      2709
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2225
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      132
      1681
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1614
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      54
      1548
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      35
      1358
    Aihe