Kuinka paljon liikuntaa / pvä Irlannin susikoiralle olisi suositeltava määrä?/pvä
Entä miten turkin hoito? Onko trimmattava?
Lähteekö karvaa?
Kuinka suuret ruokintakulut / kk?
Kysymyksiä Irliksestä.
6
957
Vastaukset
- Isoja itselläkin
tässä sulle linkki käy tutustumassa sivuihin sieltä löydät tietoa
http://www.irlanninsusikoirat.org/- Elli3
Linkki oli hyvä mutta en löytänyt sieltä vastausta turkin hoitoon liittyen.
Onko kyseessä trimmattava turkki?
Lähteekö karvaa? Elli3 kirjoitti:
Linkki oli hyvä mutta en löytänyt sieltä vastausta turkin hoitoon liittyen.
Onko kyseessä trimmattava turkki?
Lähteekö karvaa?Irlis ei ole trimmattava.
Jaloista , korvista ja leijonan kaulusta
voidaan nyppiä "jos" on häiritseviä karvoja.
Mutta periaate on että EI nypitä liikaa.
Riitävä harjaus ja pesu tarvitaessa riittää.
Kaikista koirista lähtee karvaa.- elli3
Sheehoguen kirjoitti:
Irlis ei ole trimmattava.
Jaloista , korvista ja leijonan kaulusta
voidaan nyppiä "jos" on häiritseviä karvoja.
Mutta periaate on että EI nypitä liikaa.
Riitävä harjaus ja pesu tarvitaessa riittää.
Kaikista koirista lähtee karvaa.Kiitos vastauksesta.
Kaikista koirista varmasti lähtee karvaa mutta esim itselläni tällä hetkellä on kark.karvainen mäyräkoira josta ei karvaa lähde (ainakaan sanan varsinaisessa merkityksessä) Kun hän on kankaisessa nojatuolissa siihen voi istua ilman että tarvitsee ajatella että tuolilta irtoaisi koirankarvaa tai lattialle ei ole mitään tuppoja. On trimmattava rotu. elli3 kirjoitti:
Kiitos vastauksesta.
Kaikista koirista varmasti lähtee karvaa mutta esim itselläni tällä hetkellä on kark.karvainen mäyräkoira josta ei karvaa lähde (ainakaan sanan varsinaisessa merkityksessä) Kun hän on kankaisessa nojatuolissa siihen voi istua ilman että tarvitsee ajatella että tuolilta irtoaisi koirankarvaa tai lattialle ei ole mitään tuppoja. On trimmattava rotu.Itselläni ollut kanssa Kk mäyris sekä toinen "nypittävä" koiruus.
http://www.sunpoint.net/~jormas/index.html
Alkuun oli se mäyris ja 2 irlistä.
Nyt viimeksi Staffi joka nukkui pois viime syksynä ja nuori irlis tuossa kasvamassa.- elli3
Sheehoguen kirjoitti:
Itselläni ollut kanssa Kk mäyris sekä toinen "nypittävä" koiruus.
http://www.sunpoint.net/~jormas/index.html
Alkuun oli se mäyris ja 2 irlistä.
Nyt viimeksi Staffi joka nukkui pois viime syksynä ja nuori irlis tuossa kasvamassa.Mukavat kotisivut...varsinkin ne siilit on niin ihania ja tietenkin irlikset myös..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.819205Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli662855Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä202166- 1582039
Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️211983Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381901Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?301750- 471607
- 1031512
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411266