Hei ! Tietäisikö joku minkä arvoinen on 1893 vuoden 1 hopeamarkka ? Toisella puolella lukee reunoilla 94,46 kappaletta naulasta selwää hopeata ja keskellä on kuningaskunta aiheinen vaakuna tms, keskellä leijona. Toisella puolella keskellä 1 markka vuosilukuineen ja reunalla köynnöstä. Olisi kiva saada jotain vinkkiä tästä rahasta.
Hopearaha
Sus siunatkoon
2
939
Vastaukset
Mikäli olet pääkaupunkiseudulta käy Holmaston liikkeessä kysymässä.
nousee koko ajan. Joten on aivan mahdotonta sanoa ko. markan tämän hetkistä arvoa, tietämättä kolikon kuntoa (kuntoluokitusta vaikka täältä: http://koti.mbnet.fi/jm78/Kuntoluokitus.html
). Yleisemmässä eli kl4:ssa realistinen hinta tällä hetkellä pyörii noin 5-15 euron tietämissä.
Siis kyseessä on suuriruhtinaskunnan, jota hallitsi venäjän tsaari Aleksanteri III:s aikainen kolikko. Painosmäärä 254564 tuhatta kappaletta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501489
- 104921
- 75733
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15583ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40514Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44472- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402