Pakoventtiilin korkki on "hieman" pyöristynyt. Miten saisi helpoiten auki kun 17mm on liian väljä ja 16mm ei mahdu..? (Honda Monkey Z50J 1991)
Pyöristynyt mutteri
5
1018
Vastaukset
- lähtee
Sahaa rautasahalla ura keskelle ja väännä meisselillä.
Tai sitten levittele kantaa pistepuikon avulla.
Tai lyö katkaisumeisselillä aukipäin niin se löystyy vähän.- frage
lukkopihtejä jos on oikei tiukka niin lämmitä hitsauspillillä
Ennenkuin lähdet enemmän murjomaan mutteria lukkopihdeillä ja meisselellä niin koitapa viilata reunoista pois niin että kuustoistanen mahtuu, sen jälkeen vasta otat rautakangen esille.
Niin ja käytä mieluusti sitä avaimen lenkkipäätä,ettei nuljaannu niin helposti uudelleen.- ihme
tällaset korjaa itse pyöriään...kumma kun onnettomuuksia sattuu
- vielä tällaset
idiootit osaa laittaa netin päälle, eihän sitä opi jos ei tee ja kysy jos on ongelmia, vai luulekko että ammattilaiset on syntyny jakoavain kädessä. Perkele että ottaa tomoset nörtit päähän jotka roikkuu täällä kitisemässä, toisaalta nehän ei ite tohi tehä mitään, äitiäkin huudetaan pyyhkiin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083