Ammattikoulu

ikikiusattu

Mua on ala-asteelta asti kiusattu koulussa ja nyt näyttää siltä että jatkuu ammattiopistossa, olen jo aikuinen nuorinainen ja itsestäni tuntuu joka aamu pahalta nousta ylös kun tietää "taas se jatkuu". Mitä mä teen, mä en oikeesti kestä enään olla kiusattu.

5

792

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos et amiksessa heti ekana päivänä tee hommia selväksi niin kärsit siellä koko loppuajan...sen tiedän. Ne on sellasia mulkvisti-luolia. Kuinka vakavasti ne sua sitten siellä kiusaa?

      • ikikiusattu

        Se on selän takana nauramista ja ilkkumista. Toisilleen huutelevat ylitseni kaikenlaista.


      • zez1
        ikikiusattu kirjoitti:

        Se on selän takana nauramista ja ilkkumista. Toisilleen huutelevat ylitseni kaikenlaista.

        ei mulle ainakaa tuu ku nävä tavat yrittää lopettaa se..kertoa opinto-ohjaajalle, lopettaa koulu tai vaihtaa koulua tai sitten yrittää jotenkin tehdä asiat selväksi kiusaajien kanssa..Voihan sitä tietenkin yrittää kertoa vanhemmillekin..Tai jos sulla on kavereita niin niiden kauttakin voi kertoo jollekin..Kaikki nämä tavat ovat jollain tapaa vaikeita..maailma on vaan niin julma.


    • Xssss

      Ammattikouluiässä vielä kiusataan, voi järjen köyhyyttä.
      Ilmoita heti opettajille asiasta.

      • sun pitää

        Kannattaa heti ottaa puheeksi toi asia,
        kukaa ei tee sitä sun puolesta!

        Koulumaailma on paskanen, itekkin oon joutunu kestämään jatkuvaa vittuilua millo mistäki..

        En voi muuta sanoa, että koeta jaksaa ja oo niin ku et huomais niitä sitte enää jälkeepäi vaikka ne yrittäs myöhemmi ystävystyä tai muuta kaveruutta tehä..

        Mä en ainakaa haluais olla mun kiusaajien kaveri.. säälittäviä raukkoja ku ovat vielä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      109
      3602
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      239
      2381
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2140
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      41
      1898
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1679
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      100
      1152
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      54
      999
    8. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      950
    9. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      892
    10. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      75
      891
    Aihe