Mua on ala-asteelta asti kiusattu koulussa ja nyt näyttää siltä että jatkuu ammattiopistossa, olen jo aikuinen nuorinainen ja itsestäni tuntuu joka aamu pahalta nousta ylös kun tietää "taas se jatkuu". Mitä mä teen, mä en oikeesti kestä enään olla kiusattu.
Ammattikoulu
5
798
Vastaukset
Jos et amiksessa heti ekana päivänä tee hommia selväksi niin kärsit siellä koko loppuajan...sen tiedän. Ne on sellasia mulkvisti-luolia. Kuinka vakavasti ne sua sitten siellä kiusaa?
- ikikiusattu
Se on selän takana nauramista ja ilkkumista. Toisilleen huutelevat ylitseni kaikenlaista.
- zez1
ikikiusattu kirjoitti:
Se on selän takana nauramista ja ilkkumista. Toisilleen huutelevat ylitseni kaikenlaista.
ei mulle ainakaa tuu ku nävä tavat yrittää lopettaa se..kertoa opinto-ohjaajalle, lopettaa koulu tai vaihtaa koulua tai sitten yrittää jotenkin tehdä asiat selväksi kiusaajien kanssa..Voihan sitä tietenkin yrittää kertoa vanhemmillekin..Tai jos sulla on kavereita niin niiden kauttakin voi kertoo jollekin..Kaikki nämä tavat ovat jollain tapaa vaikeita..maailma on vaan niin julma.
- Xssss
Ammattikouluiässä vielä kiusataan, voi järjen köyhyyttä.
Ilmoita heti opettajille asiasta.- sun pitää
Kannattaa heti ottaa puheeksi toi asia,
kukaa ei tee sitä sun puolesta!
Koulumaailma on paskanen, itekkin oon joutunu kestämään jatkuvaa vittuilua millo mistäki..
En voi muuta sanoa, että koeta jaksaa ja oo niin ku et huomais niitä sitte enää jälkeepäi vaikka ne yrittäs myöhemmi ystävystyä tai muuta kaveruutta tehä..
Mä en ainakaa haluais olla mun kiusaajien kaveri.. säälittäviä raukkoja ku ovat vielä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523496Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512442- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per65997- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40815
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202731