Kissaa hankkimassa? Tässä vaihtoehto

sminde

Jonkun aikaa sitten pelastin 2 poikaa yhdeltä ihmiseltä. Samalla tässä kuulumisia vaihdettaessa on tullut hyvin hyvä tunne tuota ihistä kohtaan. Hän pelastaa kissan pentuja jotka muuten jäisi villeiksi ja sitten yrittää etsiä niille uudet kodit. Arvostan tuota ihmistä ja sitä mitä hän tekee.

Hän pyytää pienen korvauksen pennusta mutta jopa tuo pennun vaikka vään pidemmällekkin. Juuri madotti uudet pennut. JA ei hän ei teetä niitä pentuja itse vaan todella hakee navettakissojen ei toivotut pennut pois ettei villiinny. Nyt hän etsii kotia uusille pennuille.

Omieni 2 veljeä menivät myös uuteen kotiin mutta ne eivät jostain kumman syystä miellyttäneetkään sitä ihmistä. Joten tuo nainen haki omaan pussiin pennut pois ja kävi lopetuttamassa ne kotimatkalla.

Nuo olivatkin semmoisia "villejä" että meilläkin on kestänyt muutaman viikon ettei edistystä ollut tapahtunut mutta nyt ne alkavat tottumaan minuun ja muihin. Eli edistystä taphtuu koko ajan.

Nuo pennut jotka nyt ovat hänellä ovat tottuneet koiraan. Olivat ekana iltana kun olivat tulleet pistäneet koiran päälle maate lämmittelemään. Tämä ei ole semmoinen "ottakaa nyt kissa ettei niitä lopeteta" vaan haluan kertoa että jos joku on harkitsemassa kissaa niin tuo on hyvä vaihtoehto. Hänellä on myös omia kissoja muutama.

2

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poh

      suomea tämä on

      • Alueella pirkanmaa. Asuu/asui Parkanossa ja on kuljettanut pentuja jonkin matkan päähän. Tietenkin jos kovin kaukana asuu niin kannattaa kysellä kyseiseltä ihmiseltä enempi asiasta.

        Häneltä voi kysellä enempi asioista. Ja toisaan toivottavasti on vain tosi kissan ottajia.
        [email protected]


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      311
      6715
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      65
      3769
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      203
      3076
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2757
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1912
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1652
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      205
      1641
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1518
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1511
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1398
    Aihe