The Sims 2 Matkoilla pelin äänet

vvooii

Elikäs asensin matkoilla pelin ja äänet eivät toimi. Menin katsomaan ääniasetuksia niin sieltä ei pystynyt klikkaamaan kyseistä nappia.
Mikä neuvoksi?

2

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainut vaihtoehto olis että sun pitää tarkistaa ääniajurisi tai päivittää se, ja jos se äänikuvake on harmaana niin vaikuttaa että sulla ei ole ollenkaan ääniajuria koneessa.

      • simsifani

        hei mulla oli sama ongelma. meillä se johtu koneesta ei lainkaan simsistä. Kun koitin käynnistää tuli oikeaan kulmaan pieni valikko jossa sanottiin ettei kone salli sitä. se oli niin pieni etten sitä aiemmin huomannu. kun siitä valikosta paino tuli esille sellanen kuvake missä oli nimetty joitain ohjelmia. alakulmassa oli joku nappi missä luki muistaakseni englanniks valikko tai tarkempi valikko. kun siitä paino tuli esille uus ikkuna missä oli lueteltu kaikki ohjelmat mitä koneeseen on asennettu siitä mä valitsin matkoilla ja painoin avaa. sitten tuli sellaset vaihtoehdot kun salli ja estä. kun painoin salli ja sit ok. suljin ikkunat ja käynnistin pelin voila äänet toimi. toivottvasti auttaa. ikäväkyllä en muista tarkkaan valikoiden nimiä ym. koska ei ole sitä sen jälkeen tullut. mutta jos on joku nero perheessä kysy häneltä miten voi sallia ohjelmia mitkä virustorjunta automaattisesti estää :) kokeile jos vaikka ois sama vika.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1757
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1578
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      46
      1094
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      43
      964
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      846
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      802
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      780
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe