On juuri Tukholmasta tulleen tiedon mukaan
PMJV-07.
Mä hypin täällä kotona hulluna riemusta. Vasta junnu-urokset oli arvosteltu, joten vielä on jännitettävää sijoittuuko vielä PU kehässä.
Tässä on Einari.
http://www.kenneljudysmagician.kotisivukone.com/files/kenneljudysmagician.kotisivukone.com/kuvat/Viisas/einari_17.11.07.jpg
Meitin Einari
23
819
Vastaukset
- n.sorsa
ja peukkuja, että suomessakin on näköjään huippuosaamista ja komea oli einari.
- paivansadeko
Suomessa on maailman korkealaatuisimmat lyhytkarvaiset colliet. Niistä nostan hattua suomalaisille kasvattajille jotka ovat tuon työn tehneet :)
Tytärtä jännittää siellä rapakon takana niin vietävästi. Ääni värisi kun soitti :))
- paivansadeko
Einari oli juuri Pu kehässä, tuloksena PU 1, sert. Eli vsp on jo varmana taskussa :)))
Kuoharit aukee illalla :))- Pukeli 1
Ryhdikäs ja uskomattoman tyylikäs rotunsa edustaja ja kuinka hienosti värit ovat jakautuneet. Todellinen herra huipulta.
- paivansadeko
Pukeli 1 kirjoitti:
Ryhdikäs ja uskomattoman tyylikäs rotunsa edustaja ja kuinka hienosti värit ovat jakautuneet. Todellinen herra huipulta.
En oikein vielä osaa sisäistää koko juttua, naurattaa vaan, tippakin tuli silmäkulmaan :)
- koiruus on
tosi komeen näkönen!
- solina
menestyksen johdosta ! Kaunis ja sopusuhtaisen näköinen koira onkin (vaikken tuomari olekaan).
- pekka 2
Onnea kasakaupalla Voittajalle!
- paivansadeko
kiitoksia kaikille onnitteluista. Ei vieläkään usko todeksi :))
Einari on nyt PMJV-07, PMV-07- paivansadeko
umalehtinen kirjoitti:
Onneksi olkoon..... Tuplat tuli niin että paukahti.
Skool.Kuoharit on kylmässä :))
ja kasvattajalle sitten megasuper onnittelut enemmän kuin paikallaan!!! :)
Onnea hienosta menestyksestä!- paivansadeko
oli onnesta soikeena ;))) Puhelimessa on puhuttu jo muutamaan otteeseen.
- issu56
Kyllä oli hieno suoritus nuorelta pojalta, aivan mahtavaa ja tuosta onkin sitte hyvä jatkaa täysillä eteenpäin kohti uusia koitoksia!!!
Einari on todella komea poika, kaikki paikat kohdallaan...niinkuin sanotaan :).
ONNEA VIELÄ KERRAN!!!- paivansadeko
Issu sinulle :)) Mulla ei ole sanoja enää. Mutta iso hymy on naamalla :)))
- Elisama
Voi että osaa olla hyvän näköinen.
Minun yhdellä tuttavalla oli tuollainen ja me oltiin hyviä kavereita.
Lenkitin sitä usein ja ihastuin erityisesti luonteeseen.
Niin että ONNEKSI OLKOON Onnea Onnea Onnea ja Onnea "teitin Einarille" !!!!!!
- Tosi hienoa
Komea koira.
Einarin menestyksestä. oliko se näyttely Tukholmassa? Älvsömässan?
- paivansadeko
kerran kaikille. Täällä ollaan eilen juhlittu kuplivien juomien kanssa ja tänään sitten kahviteltu kasvattajan kanssa :)
Majoricalle. Näyttely oli Tukholmassa "Stockholmsmässan" - MMJKLMS
IHANAN NÄKÖINEN HAUVA..TOLLANEN OIS IHANA SEURALAINEN JA LENKKIKAVERI JA NÄYTTELYKAVERI JA SEURALAINEN
Onnea Einarille ja kasvattajalle !
Noi nahkat miellyttää minunkin silmääni :)- paivansadeko
Kasvattaja joutui eilen meille kahvittelemaan ja kakkua nauttimaan. Tosin hän tuli mielellään :)
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M557194Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1213917Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463846Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn522515Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e592235Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka352071KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492032Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21872Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj351633- 801352