Perustellut syyt miksi PS3 on (mielestäni) huonompi

    PS3 On niin paska:

-Ohjain on WANHAN mallinen (toivoin saavani jotain uutta)

-Verkkopelit suoraan livestä kopioitu
-Koneen Hinta
-Kuka haluaa ostaa sikaa säkissä?
-PS3nen ei tue kovia pelejä (GTA 4) Halo 3
-PS3 on RUMA, sitä ei saa modattua/customoitua
-Nettipelissä ei banhammeria
- Pelit törkeän kalliita (on kyllä 360kin)


Tämä on vain mielipide... ei minkään sodan jatkaminen TMS.

5

817

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lynch666

      Niin... No.

      - Ohjain... Miksi yrittää korjata jotain mikä ei ole rikki? Dualshock3 tosin olisi saanut tulla heti kättelyssä mukana, mutta hyvin toi siksaksikin on toiminut.

      - Verkkopelit... Mitä sen on väliä mistä se on kopioitu. Hyvin on toiminut. Ei lagia, ei mitn. Storekin on toiminut aivan hyvin. Sisältöä toki voisi olla enemmän, mutta koskapa ei.

      - Hinta... Ei oo harmittanu sijoittamani raha. Sain laadukkaan ja jämäkän tuntuisen tuotteen jonka kanssa ei ole ollut MINKÄÄNLAISIA ongelmia. Kyllä laadusta maksaa. Ei köyhän ole varaa ostaa halpaa.

      - Sika säkissä? Mitä tämä tarkoittaa tässä yhteydessä?

      - Ei tue kovia pelejä... Höpö höpö. GTA4 tulee myös pleikalle... Jos nyt jään jotain vähäistä lisäsisältöä vaille, ei se mua hetkauta. Halo 2 pelaisn joskus aikanaan läpi, ei ollut mun makuun, tuskin siis kolmonenkaan. Asassins Greed on ihan kohtuu kova peli, Uncharted menee hankintaan seuraavaksi. Ratchet & Clank on nätti kuin sika pienenä ja hauska kuin mikä. Ja niin edelleen... Puhumattakaan Metal Gear Solid 4:stä jota odotellaan malttamattomana.

      - Pleikka on kaunis ja laadukkaan tuntuinen musta monoliitti. Ei muovinen, meteliä pitävä rimpula kuten 360.

      - Mikä uittu on banhammer?

      - Niin, pelit maksaa kummallekin alustalle rahaa. Yleensä paljon. Elämä on. Kun aika kuluu ja valikoima lisääntyy, myös hinnat laskevat.

      Tämäkin on vain mielipide.

      • banhammer=

        se on saksalainen homo josta poksi pojut näkevät märkiä unia. todennäköisesti samanlainen hyväksikäyttäjä kuin kutaraki. näin raaputtaja pojut sen varmaan näkevät.


    • sdfsdfsdf

      "-Koneen Hinta"

      Samanhintainen kuin xbox360 elite. Toivotaan että uusi xbox360 ultimate ei ole tuon kalliimpi ettei tartte purnata.

    • H.A.G.G.E

      "-PS3 on RUMA, sitä ei saa modattua/customoitua"

      Mitä tarkoitat tällä? PS3:seen on saatavana about 20 uutta "ulkokuorta".
      Verkkokaupassakin saa valita millaisen ottaa kun ostaa PS3:sen

      • mahtavista kommenteista, halusin vain rakentavaa keskustelua aiheesta, en mitään sotaa (: kiitos kuitenkin..


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      367
      1821
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1638
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      241
      1338
    4. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      51
      930
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      401
      878
    6. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      69
      869
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      32
      714
    8. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      68
      666
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      53
      656
    10. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      651
    Aihe