tuli taas veroilmotuksen mukana polttoaineen ja sähkön valmisteveron palautuslappu mukana. Jaksaa ne jussia vedättää, joskus ehkä maksellaan jos jaksellaan.
Tuossakin asiassa nähdään, että ketään ei kiinnosta maajussin tulot ja "tupot" Ei muualla tällänen peli vetelis, suomessa vaan kiristetään hammasta ja viskataan paskaa talikolla vähän pitemmälle.
maajussin
9
929
Vastaukset
Mikään laki ei pakota harrastaan maataloutta ,sen voi lopettaa(erittäin suotavaa) koska vain.
- huuhaa äijä
Mikään laki ei pakota syömään. lopeta syöminen(erittäin suotavaa).
huuhaa äijä kirjoitti:
Mikään laki ei pakota syömään. lopeta syöminen(erittäin suotavaa).
Kanarian tomaatti ja tanskalainen kinkku kaupassa euron kilo.Taidan syödä mahan täyteen.
- tuetaan EU:n
seppis kirjoitti:
Kanarian tomaatti ja tanskalainen kinkku kaupassa euron kilo.Taidan syödä mahan täyteen.
varoista. Ajatteleppa ite. Ei kannata syödä. ja vielä saavat vientitukea. Kuten sanoin jätä syömättä.
- pakko on
huuhaa äijä kirjoitti:
Mikään laki ei pakota syömään. lopeta syöminen(erittäin suotavaa).
ainoastaan maksaa veroja ja kuolla. Kaikki muu on vapaaehtoista, ymmärrätkö eron?
- kokeilla mutta
pakko on kirjoitti:
ainoastaan maksaa veroja ja kuolla. Kaikki muu on vapaaehtoista, ymmärrätkö eron?
pelkäämpä ettei se oikein taida olla pitemmän päälle oikein toimivaa. Kyllä se sitten se pakko kuolla tulee nopeasti syömisen lopetettua. Ymmärrän toki eron, ymmärrätkö sinä?
- Taistolainen
voisit lopettaa työsi ja elellä niillä Ameriikan perinnöillä, itsekin olet niitä palkankorotuksia joka vuosi vonkaamassa. Maajusseille palkankorotukset samaan aikaan ja samoissa pöydissä kuin näille lässyttäjillekin. Sopiiko?
- euro jauhot
tuetaan EU:n kirjoitti:
varoista. Ajatteleppa ite. Ei kannata syödä. ja vielä saavat vientitukea. Kuten sanoin jätä syömättä.
suuhun, kun kuuli totuuden.
- tottakin
kyllä seppis oikeessa on....
ihan oikeesti sitä maataloutta ei ole pakko työkseen tehdä jos siihen ei ole rahkeita. Moni lopettaa ja moni sitkutta ja sitten on ne jotka myös pärjää tässä hommassa eikä ruikuta koko aikaa....ihme juttu ! joillakin ne investoinnit ilmeisesti karkaavat käsistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654630Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442817Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761771Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061634Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591380
- 951272
- 471149
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121148