Ollaan niin kaivattu ja vieraissa nurkissa meitä kieroon katsotaan...
PIILOPIRTTI
8
269
Vastaukset
- ValtavaTeeKuppi
Kannatetaan. Porukka on jo siinä vaiheessa, että selvittelee erilaisia mahdollisuuksia perustaa oma yhteisö maksullisisesti muualle.
Lyhyessä ajassa olen saanut kuulla, että olen mies ja multinikki :). Se palsta, minne ajauduimme, on hörhöjä täynnä. - metsämörö
siis sen hakusessa olevan ja kovasti kaivatun puutteessa on keskustelutaitoisesta ja yhteiskunnallisesti valveutuneesta joukkiosta tullut kaikkien pilkkaama hylkiöjoukkio *SNIF*
Tehoaakohan tuo?
Pikkusen yliammuttu, mutta aika tehokas noin luettuna :)
Totta kuitenkin se, että täältä puuttuu piilopirttimäinen keskustelunurkka, jossa keskustelu aika ajoin saa olla, kenenkään siihen puuttumatta, jopa chatinomaista.
Jos jopa kännyköille omat fooruminsa niin miksi ei sitten järjenjuoksultaan aika ajoin omituisille, mutta tervejärkisille.
Peräänkuulutetaan piilopirttiin myös avarakatseista, oikeudenmukaista, keskustelukykyistä puheenjohtajaa(seriffiä) :)
Piilopirtin keskusteluaiheet eivät saisi olla millään lailla rajattuja. Niiden kuitenkin tulee pysyä hyvän maun ja Suomi24:n yleisten sääntöjen rajoissa.
Voitaisiinko me mitenkään saada Piilopirtti keskusteluhuonetta?
Juhlapuvuilla, siileillä ym on jo omat..Nyt kun taas olen joutanut muutaman viestinne lueskelemaan, te muutamat uudet nickit, en voi muuta sanoa sen uuden toivotun 'Piilopirtti'-palstan perustamisesta kuin että teille se voisi olla tarpeen. Siinä pitäisi kuitenkin olla kaksi haaraa, kevyt pelkkä jutustelukanava ja toinen todella asialliseen keskusteluun pystyvien kanava. Itsekin kaipaan joskus kevennystä, mutta osaan olla 'vakavakin'.
Tsemppiä odotteluunne :)
- franti
Kannatan. Tuntuu,että jutut saavat muut närkästymään.Olisi siis oikeus ja kohtuus,että saisimme oman piilopirtin,jonka suojissa voisi käydä keskusteluja,joskus syvällisiä,joskus keveitä. Monta kertaa toisen ihmisen 'läsnäolo' on se,joka auttaa jaksamaan.
Piilopirtti pikaisesti,kiitos:) - Ledzeppele
Voisi vaikka rekisteröityä ja keskustella ihan oikeesti, ihan aikuistenoikeesti!
- Kulkutin
viipyy Piilopirtti.
ja olisin valmis ko palstan tinanapiksi. - franti
Nuo tuolla on jo ihan kypsiä meihin:(
- Ledzeppele
Miten....mä sille viestinsaan...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1532617
- 1971890
- 701667
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91351- 721021
- 811010
- 95999
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes190924- 67901