Ollaan niin kaivattu ja vieraissa nurkissa meitä kieroon katsotaan...
PIILOPIRTTI
8
275
Vastaukset
- ValtavaTeeKuppi
Kannatetaan. Porukka on jo siinä vaiheessa, että selvittelee erilaisia mahdollisuuksia perustaa oma yhteisö maksullisisesti muualle.
Lyhyessä ajassa olen saanut kuulla, että olen mies ja multinikki :). Se palsta, minne ajauduimme, on hörhöjä täynnä. - metsämörö
siis sen hakusessa olevan ja kovasti kaivatun puutteessa on keskustelutaitoisesta ja yhteiskunnallisesti valveutuneesta joukkiosta tullut kaikkien pilkkaama hylkiöjoukkio *SNIF*
Tehoaakohan tuo?
Pikkusen yliammuttu, mutta aika tehokas noin luettuna :)
Totta kuitenkin se, että täältä puuttuu piilopirttimäinen keskustelunurkka, jossa keskustelu aika ajoin saa olla, kenenkään siihen puuttumatta, jopa chatinomaista.
Jos jopa kännyköille omat fooruminsa niin miksi ei sitten järjenjuoksultaan aika ajoin omituisille, mutta tervejärkisille.
Peräänkuulutetaan piilopirttiin myös avarakatseista, oikeudenmukaista, keskustelukykyistä puheenjohtajaa(seriffiä) :)
Piilopirtin keskusteluaiheet eivät saisi olla millään lailla rajattuja. Niiden kuitenkin tulee pysyä hyvän maun ja Suomi24:n yleisten sääntöjen rajoissa.
Voitaisiinko me mitenkään saada Piilopirtti keskusteluhuonetta?
Juhlapuvuilla, siileillä ym on jo omat..Nyt kun taas olen joutanut muutaman viestinne lueskelemaan, te muutamat uudet nickit, en voi muuta sanoa sen uuden toivotun 'Piilopirtti'-palstan perustamisesta kuin että teille se voisi olla tarpeen. Siinä pitäisi kuitenkin olla kaksi haaraa, kevyt pelkkä jutustelukanava ja toinen todella asialliseen keskusteluun pystyvien kanava. Itsekin kaipaan joskus kevennystä, mutta osaan olla 'vakavakin'.
Tsemppiä odotteluunne :)
- franti
Kannatan. Tuntuu,että jutut saavat muut närkästymään.Olisi siis oikeus ja kohtuus,että saisimme oman piilopirtin,jonka suojissa voisi käydä keskusteluja,joskus syvällisiä,joskus keveitä. Monta kertaa toisen ihmisen 'läsnäolo' on se,joka auttaa jaksamaan.
Piilopirtti pikaisesti,kiitos:) - Ledzeppele
Voisi vaikka rekisteröityä ja keskustella ihan oikeesti, ihan aikuistenoikeesti!
- Kulkutin
viipyy Piilopirtti.
ja olisin valmis ko palstan tinanapiksi. - franti
Nuo tuolla on jo ihan kypsiä meihin:(
- Ledzeppele
Miten....mä sille viestinsaan...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as483096Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna232934- 502800
- 562628
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582528Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)482510On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle532281Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä782178- 692068
- 452062