Eli pelaan PCllä Tomb Raider 2:a, mutta tasojen vaihtumisessa on vähän ongelmia. Saisin pelin 2. tason läpäistyä, mutta peli kaatuu ja ruudulle tulee viesti: FATAL : Level 3 (D:\data\venice.TR2) requires a new TOMB2.EXE (version 1593533) to run. Sama ongelma oli ensimmäisenkin tason läpäisyn kanssa, mutta se vain jäi kerran ilmenemättä ja siirtyi seuraavalle tasolle. Mitä tarttis tehä, että peliä vois pelata ilman ongelmia?
Ongelmia tasojen vaihdossa
6
468
Vastaukset
- Ricky..
Tuosta vois päätellä, että sulla on joku demoversio. Kerro millainen Tomb Raider 2 CD-levy sulla on?
Voisit huviksesi kokeilla "taikatemppua" eli kun esim. pelaat kakkostasoa; ota soihtu, ota askel eteen, askel taakse, pyörähdä kolme täyttä kierrosta ja hyppää eteenpäin. Nyt sun pitäisi päästä kolmannelle tasolle (Venice?). Jos pelisi on kokoversio niin tuon pitäisi onnistua. Mutta jos se on vain kahden tason typistetty versio (sellaisen oon joskus nähnyt) niin sori vaan, peli loppuu siihen.- -_-
Pelin pitäisi olla kokoversio, sillä se on Tomb Raider collectionista, jossa on 6 ensimmäistä Tomb Raider- peliä. En ole kuitenkaan täysin varma, sillä oon päässy vain TR2sta 2 ensimmäistä tasoa läpi. Ja kuten kokoelman takana lukee: "Never more earlier its all Tomb Raider games brought together in 1 box". Siitä vois jo päätellä että ne olisivat kokoversioita.
- ...090...
Kokeille päivittää TR2.
Mulla oli sama ongelma, kokeile käynnistää TR 2 yhteensopivuustilassa. klikkaa työpöydän kuvaketta oikealla hiirennäppäimellä. Sieltä ominaisuudet, -välilehti yhteensopivuustila. Ruksi kohtaan käynnistä yhteensopivuustilassa. Sitten listasta valitset windows 1998. Paina käytä ja sitten ok. voit käynnistää pelin.
- s/pdif
Lue mun S24-viestini:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=105&conference=1500000000000091&posting=22000000031203762- -_-
Nyt lähti 3. taso pyörimään kun asensin tuolta päivityksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100861
- 75693
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372