Onko luottoa?

main-eko

Viikon suosituin kysymys lienee ollut;"Vieläkö luotetaan Kanervaan"?
Itse ihmettelen tämän päivän ajatustapaa,seksistisistä viesteistä menee luottamus?
Lyhyt on kansan muisti,mitä tekikään aikoinaan Juhantalo?Se oli mielestäni sitä,mistä ainakin minulla luottamus menee.Vaan hänenkin suhteensa kansa oli toista mieltä,siellä sitä Eduskunnassa istutaan.
Onko Kanervassa jotain sellaista joka ärsyttää enemmän?Huom, en lukeudu hänen ihailioihinsa,kiinnostaa vaan tietää,mitä ajatellaan?

8

466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maalaismies*

      New Yorkin kuvernööri erosi omasta tahdostaan töppäilyidensä paljastuttua. Kanervan pitäisi ymmärtää myös erota. Tuossa asemassa pitää olla uskottava. Mies, joka sekoilee yksityisissä asioissaan ei ole pätevä hoitamaan kansakunnan etua. Hän ei voi kelvollisesti edustaa maataan eikä puoluettaan.

    • Jos kaksi täysi-ikäistä ihmistä kirjoittelee toisilleen yksityisasioistaan, ei kenelläkään pitäisi olla mitään sanomista, olivatpa ammatit mitkä tahansa.
      Ongelmia tulee, jos toinen ei pidä kunniassa yhteisiä salaisuuksia.
      Ongelmia tulee, jos toisella on yhteiskunnallisista asioista tietoa ja suu ei pysy supussa. ( Meillä ei ole vielä sellaista tietoa, mutta muualla on vuotoja ollut.)
      Pelkkä epäilyskin on jo aika paha juttu.
      Paljonko tärkeä henkilö käyttää enegiaansa tuollaisten asioiden mietiskelyyn.
      Parempaakin tekemistä varmaan olisi.
      Käsi sydämelle.
      Paljonko menee tällaisen pienen toisarvoisen jutun kirjoittamiseen aikaa ja paljonko menee aikaa mietiskelyyn, mitä toiset ajattelee sepustuksestani ja saanko vastauksia?
      Ministerin työaika on 24h/vrk.
      On se vaan sen verran tärkeä työ, ettei pitäisi olla varaa noin lapsellisiin asioihin.
      Vaikka julkisesti on annettu anteeksi, en usko että luottamus on palannut.
      Joka kerran kun hänen naamansa näkyy julkisuudessa, lähes kaiki ajattelevat, että ai tuo on SE Kanerva.
      Se jyrsii luottamusta.
      Uskoisin, että lähtölaskenta on alkanut.

      • TakaVuosina

        Onhan Kanerva menneinäkin vuosina ollut samasta asiasta framilla, ei siitä luottamus mene vaan ainakin iltapäivälehtien myynti nousee, nekin ovat sensaatiohakuisia.
        Molemmat lehdet suorastaan kilpailee kohuotsikoista, ja kansa ostaa, lie jomman kumman lehden ehdotus, jos levikki on laantumaan päin.
        (sisäistä naurua))


      • Maksammeko me?
        TakaVuosina kirjoitti:

        Onhan Kanerva menneinäkin vuosina ollut samasta asiasta framilla, ei siitä luottamus mene vaan ainakin iltapäivälehtien myynti nousee, nekin ovat sensaatiohakuisia.
        Molemmat lehdet suorastaan kilpailee kohuotsikoista, ja kansa ostaa, lie jomman kumman lehden ehdotus, jos levikki on laantumaan päin.
        (sisäistä naurua))

        ne tekstiviestit, kun hän soittelee työkännykällä?!!!!!!!!!!!!!!


      • kai75
        Maksammeko me? kirjoitti:

        ne tekstiviestit, kun hän soittelee työkännykällä?!!!!!!!!!!!!!!

        ne maksaisi.
        Jos soittelle ja textailee.
        Kansan kukkaro on avoin josta ottaa/tai laittaa laskun.


      • Monella on
        kai75 kirjoitti:

        ne maksaisi.
        Jos soittelle ja textailee.
        Kansan kukkaro on avoin josta ottaa/tai laittaa laskun.

        Kauan aikaa sitten, kun vielä oli työsuhdepuhelin minullakin, kuukausipalkan päälle lisättiin muistaakseni noin 100 mk ja siitä sitten vero.
        Sillä puhelimella sai sitten soitella omia puheluja niin paljon kuin halusi.
        Mitä lienee nykyään hinta ja onko kansanedustajilla moinen systeemi?


    • eetu a

      Nyt on taas kerran kohu, kolmen kuukauden päästä kukaan ei muista. Olihan Kanervalla aikaisemminkin tekstarisekoilua ja missi mikälie Jasmin Mäntylä haettiin poliisivoimin hänen asuntonsa oven takaa yöllä. Aikansa kohuttiin asia unohtui ja Kanervasta tuli taas kerran ministeri.
      Kuka muistaa edes mikä oli tämän herran nimi, jonka naisystävä kokoomuksen kustantamasta virka-asunnosta käsin harrasti itsensä myyntiä. Eduskuntaan tämäkin mies äänestettiin.
      Juhantalon rötöstelyt ovat vaipuneet unholaan ja kuka muista enää Häkämiehen toilailut .
      Puhtoisia poikia taitaa eduskunnasta löytyä hyvin vähän.

    • tarkkasilmä

      Maamme päättäjillä näkyy olevan ketunhäntä kainalossa joka asiassa.
      Pidetään suurta mekkalaa ja väkisin esillä Kanervan, Vanhasen, Saarelan ym. seksiasioita ja näin viedään kansan kiinnostus toisaalle. Tuolla harhauttamismenetelmällä voitiin sitten vaivihkaa järjestellä nytkin ministerien uudet palkankorotukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      224
      5240
    2. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      46
      5070
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      206
      2797
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      136
      2380
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      65
      2002
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      67
      1814
    7. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      208
      1694
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      184
      1333
    9. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      312
      1151
    10. Talokauppoja

      Mikä tuo huutokaupassa Ahventiellä olevan talon historia on kun ei näytä tarjouksia tulevan ? Jo toisen kerran tarjollaj
      Suomussalmi
      8
      936
    Aihe